Ξύπνησε στο β' ημίχρονο ο Αίας και νίκησε τον Απόλλωνα

Νέα νίκη για τον Αίαντα πριν το τοπικό ντέρμπι με την ΑΕ Δόξας-Πύρρου.

Για ένα ημίχρονο η αρτινή ομάδα δεν ήταν συγκεντρωμένη και βρέθηκε πίσω στο σκορ, από τον ελλιπή για ακόμη ένα ματς Απόλλωνα Μεσολογγίου που έχει μέχρι στιγμής μόλις δύο νίκες στο πρωτάθλημα, όμως στο τρίτο δεκάλεπτο μπήκε δυνατά και αφού κατάφερε να περάσει μπροστά στο σκορ (53-52), στο τέταρτο δεκάλεπτο κατάφερε να πάρει προβάδισμα ασφαλείας και να φτάσει στο τέλος σε ακόμη μία νίκη με 73-64. Ακολουθεί ρεπό για τον Αίαντα και στη συνέχεια το τοπικό ντέρμπι με την ΑΕΔΠ (6/3, 16:00).

Διαιτητές: Γεροδήμος - Μεγαπάνος

Τα δεκάλεπτα: 17-16, 18-25, 18-11, 20-12

Αίας Άρτας (Τσιλιγιάννης): Γείτονας 4, Αποστολάκης 6(2), Μητρογιάννης 2, Περλέγκας 4, Τσιλιγιάννης 3(1), Ζολώτας 19, Παπαμιχαήλ Αλ. 9, Βαβέτσης 9(1), Μιχαήλ 15(2), Καρανίκας 2, Παπαρούνης

Απόλλων Μεσολογγίου: Λυμπεράτος 2, Γρατσινόπουλος 28(5), Σούρλας 12(1), Σουκαρας 9, Τσάνος, Κρίκος 2, Κολοζάκης 11(1)

Photo credit: Γιάννης Κοσμάς