Ξέσπασε στο β' και προκρίθηκε ο Παναγροτικός

Με 4-1 επιβλήθηκε της νεανικής ομάδας της ΑΕ Ξηροβουνίου ο Παναγροτικός και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Με το δεξί μπήκε στις επίσημες υποχρεώσεις της χρονιάς ο Άγιος Σπυρίδωνας, που επικράτησε του Ξηροβουνίου, με 4-1 για την πρώτη φάση του Κυπέλλου. Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή και έδειξαν πως υπάρχει διαφορά κατηγορίας, παίρνοντας την πρόκριση χάρη σε ένα ξέσπασμα στην επανάληψη, ενώ η νεανική ομάδα της ΑΕΞ, που κάνει ένα καινούριο ξεκίνημα, πάλεψε το ματς, και ειδικά στο πρώτο μέρος στάθηκε πολύ καλά. Στο 14ο λεπτό, ο Παναγροτικός άνοιξε το σκορ, όταν μετά από σέντρα του Κοντοδήμα, ο Νάστος με πλασέ από πλάγια θέση, έγραψε το 1-0. Η ΑΕΞ κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα, στο 29ο λεπτό, όταν μετά από λάθος της άμυνας και κλέψιμο, ο Κυριαζής νίκησε τον Καρβούνη, γράφοντας το 1-1.

Στην επανάληψη, ο Άγιος με ένα δυναμικό 15λεπτο, καθάρισε το παιχνίδι, φτάνοντας στο τελικό 4-1. Στο 50ο λεπτό, ο Νάστος με σουτ έξω από την περιοχή, σημείωσε το 2-1 διπλασιάζοντας τα τέρματά του. Στο 57ο λεπτό, ο Κολιός με ωραίο πλασέ εκτός περιοχής, έγραψε το 3-1 απλοποιώντας τα πράγματα, για να διαμορφώσει το 4-1 ο Τσάτσος στο 65ο λεπτό, με δυνατό μακρινό σουτ, κλειδώνοντας την πρόκριση της ομάδας του.

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Βασιλάκης Στέργιος - Τσιώρη Ιωάννα

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Καρράς) : Καρβούνης, Σούκου, Μπότσαρης, Γεωργάρας Θ., Μπασιάκος, Γεωργάρας Λ., Κοντοδήμας, Νάστος, Γεωργάρας Κ. (46' Τσάτσος), Κολιός, Βαΐτσης (46' Τζούκας)

ΑΕ Ξηροβουνίου (Λαϊνάς) : Αζίς, Κωστανίκος, Βλάρας, Ζιώγος, Παππάς, Χριστογιάννης (63' Γκολφης), Καραμούτσος, Γκόκας, Κυριαζής (81' Καραγιάννης), Μπουκουβάλας, Τσόλης