Ξέσπασε στο β’ ημίχρονο ο Αστέρας Ρόκκα

Τη νίκη με 4-0 πήρε ο Αστέρας Ρόκκα στο γήπεδό του επί του Διαγόρα Κομμένου, ο οποίος στο χθεσινό παιχνίδι ήταν τυπικά φιλοξενούμενος.

Στο α' ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν σωρεία χαμένων ευκαιριών, με πρωταγωνιστές τους Μήλιο, Λουάνι και Μπαγιώργα, με τον τελευταίο να έχει και την μεγαλύτερη ευκαιρία να σκοράρει, όταν από σέντρα του Ντουχανιάρη στο δεύτερο δοκάρι, με κεφαλιά σημάδεψε το δεξί κάθετο δοκάρι της αντίπαλης εστίας. Στην επανάληψη ο Αστέρας είχε νέο δοκάρι σε σέντρα-σουτ του Ντουχανιάρη, με τον Διαγόρα να χάνει σπουδαία ευκαιρία και αυτός, όταν σε αντεπίθεση και χάρη σε κόντρα που κέρδισε ο αριστερός εξτρέμ από τον αμυντικό, ο Θέμελης έβγαλε με δυσκολία σε κόρνερ. Τελικά στο 58' ο Αστέρας κατάφερε να ανοίξει το σκορ, με τον Ντουχανιάρη να κερδίζει την κόντρα, να βγάζει και τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και τον Μπαγιώργα αυτή τη φορά να μην αστοχεί από κοντά και με κεφαλιά να κάνει το 0-1. Στο 62' ο Βασιλάκος πέρασε κάθετα στον Μήλιο, αυτός γύρισε παράλληλα και ο Λουάνι σε κενή εστία έκανε το 0-2. Στο 83΄ Λουάνι και Μήλιος άλλαξαν ρόλους, με τον τελευταίο να πετυχαίνει το 0-3. Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε στο 88' ο Λουάνι με απευθείας εκτέλεση φάουλ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, στέλνοντας τη μπάλα με αρκετή δύναμη στην γωνία του τερματοφύλακα.

Διαιτητής: Καλιακάτσος Δημήτρης  Βοηθοί: Μουσούντας Σταύρος - Νούσιας Οδυσσέας

Διαγόρας Κομμένου (Παππάς): Παππάς Χ., Παππάς Ε-Σ., Χατζηκοντίδης (46' Τσάπης), Γεωργακόπουλος, Ευαγγελινός Α., Μπαλαδήμας (61' Θέμελης), Ασπροποταμίτης, Νάσης, Μπουτέτσιος, Ευαγγελινός Λ. (46' Παππάς Ε.), Πλιάτσικας

Αστέρας Ρόκκα (Μπαγεώργας): Θέμελης, Χριστογιάννης, Συγίζης, Βάντζος, Αντωνίου, Κρικώνης (56' Βασιλάκος), Μήλιος, Σταματάκης, Μπαγιώργας (62' Τασούλας), Ντουχανιάρης, Λουάνι