Ξεκίνημα με ισοπαλία για Φιλιππιάδα και Ρακούν

Γκολ και βαθμούς μοιράστηκαν ΑΟ Φιλιππιάδας και Ρακούν στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β' κατηγορίας.

Ισόπαλο με 1-1, έληξε το παιχνίδι γήπεδο στην Μπουσουλιζα μεταξύ του ΑΟ Φιλιππιάδας και των Ρακούν στην πρεμιέρα της Β' κατηγορίας, με τα δύο γκολ να σημειώνονται στην έναρξη και στο τέλος του αγώνα. Νωρίς στο παιχνίδι, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 3ο λεπτό, όταν από ωραίο συνδυασμό Ράικου και Μπούκα, ο τελευταίος από θέση τετ-α-τετ έκανε το 1-0. Μάλιστα στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, ο Κουτρούμπας για τα Ρακούν είχε σουτ έξω από την περιοχή που σταμάτησε στο δοκάρι.

Με δοκάρι απάντησαν στις ευκαιρίες και οι γηπεδούχοι στο 61ο λεπτό, όταν από εκτέλεση φάουλ του Λιόντου, ο Τσίντζος στην προσπάθειά του σημάδεψε το δοκάρι, ενώ στην επαναφορά ο Μπακοδήμος δεν μπόρεσε να τη στείλει στα δίχτυα. Τελικά, ο ΑΟΦ κατάφερε στην επιστροφή του στα πρωταθλήματα να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας, όταν στις καθυστερήσεις από εκτέλεση κόρνερ, ο Στέφου πήρε την κεφαλιά, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι, όμως ο ίδιος με νέα κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Διαιτητής: Σιατής Κωνσταντίνος  Βοηθοί: Αλευρή Κωνσταντίνα - Νικολάου Βαγγέλης

ΑΟ Φιλιππιάδας (Κωστάκος): Τσάιμος, Μπάσιος (65' Λάμπρου), Παπαλέξης (46' Σταμάτης), Ρεμπής, Παπανάσιος, Παπαρούνης (46' Κατραχούρας), Μπεζεβέγκης, Δήμος, Τσίντζος, Μπακοδήμος Θ., Λιόντος (68' Στέφου)

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος): Μαλαμής, Κοντογιάννης, Μερκάι (74' Πανέτας), Κουτρούμπας, Θανάσης, Θεοδωρής, Σιαμαντάς (67' Βερλέκης), Ψωράκης, Ράικος, Τσιρώνης (74' Λαυδαριάς), Μπούκας