Βρήκε τις λύσεις στο δεύτερο ημίχρονο η Προοδευτική, 2-0 την ΑΕΚΠ

Για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος, η Προοδευτική Γραμμενίτσας υποδέχθηκε την ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών στα Ρόκκα, έχοντας ως στόχο να επιστρέψει στις νίκες μετά τις δύο κολλητές ήττες από Μέλισσα και Φλωριάδα.

Με δύο σουτ του Κουτσιμπέλα οι γηπεδούχοι απείλησαν πρώτοι, αυτό στο 6ο λεπτό πέρασε άουτ και αυτό στο 16ο λεπτό το απέκρουσε ο Παπαθανασίου. Στο 25' ο Γαβριήλ Πανέτας έκλεψε τη μπάλα αλλά τελευταία στιγμή τον πρόλαβαν οι αμυντικοί. Στο 35' ο Νύχτης βρήκε τον Γιώργο Πανέτα όμως το πλασέ του τελευταίου πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο β' ημίχρονο η ομάδα της Γραμμενίτσας βρήκε τη λύση στο 49' από ένα κλέψιμο του Γαβριήλ Πανέτα, όπου στη συνέχεια πάσαρε στον Γιώργο Πανέτα και η μπάλα από κόντρες έφτασε στον Ζίου που πέτυχε το 1-0. Από κλέψιμο ήρθε και το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων στο 66' όταν και πάλι ο Γαβριήλ Πανέτας έκλεψε τη μπάλα από τον τελευταίο αμυντικό και στη συνέχεια με σουτ από πλάγια θέση σημείωσε το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να ξαναμπούν στο παιχνίδι αλλά χωρίς αποτέλεσμα, έχοντας και ένα καλό φάουλ με τον Ανδρέα Σερέτη στο 75', το οποίο όμως απέκρουσε εντυπωσιακά ο Ντεκούλης που κράτησε καθαρή την εστία του σε αυτό το παιχνίδι.

Διαιτητής: Αθανασίου Μπάμπης  Βοηθοί: Σαρλής Δημήτρης - Τρομπούκης Γιώργος

Προοδευτική Γραμμενίτσας (Καραντζάς): Ντεκούλης, Σκορίλας, Δερβίλης, Βέτσιος, Κολτούκης, Ζίου, Κουτσιμπέλας, Νύχτης (86' Πανέτας Α.), Πανέτας Γαβρ., Λιόλιος (55' Κούσουλας (74' Καρίνος)), Πανέτας Γ.

ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών (Βάντζος): Παπαθανασίου Δ., Σίμος, Χαϊντάρι Σ., Διαμάντης, Μπόκος, Κοντογιάννης, Βάντζος Λ., Μπιρμπίλης (83' Κατσαντούλας), Τζιανούμης (70' Καραβασιλείου Σ.), Σερέτης, Κωλέτσος