Βαριά και καταδικαστική ήττα για την Αναγέννηση!

Με κάτω τα χέρια αποχαιρετά την κατηγορία η Αναγέννηση, που γνώρισε βαριά ήττα στην Βάρδα, από τον Παμβουπρασιακό, με 4-0.

Λευκή πετσέτα από το ημίχρονο πέταξε η Αναγέννηση, που γνώρισε βαριά ήττα στη Βάρδα, από τον Παμβουπρασιακό, με 4-0, με τις αγωνιστικές που μένουν πλέον να αποτελούν τυπική διαδικασία, αφού η ομάδα μας θα αποχαιρετήσει τη Γ' Εθνική και θα επιστρέψει στα τοπικά Πρωταθλήματα. Το ματς εξελίχθηκε σε παράσταση για ένα ρόλο στο πρώτο μέρος, με τους γηπεδούχους, από το 11ο λεπτό να παίρνουν προβάδισμα με τον Πυρρή. Ο επιθετικός της Βάρδας ήταν και ο πρωταγωνιστής του παιχνιδιού, σημειώνοντας ακόμα δύο γκολ στο πρώτο μέρος και φτάνοντας σε χατ-τρικ, γράφοντας το 3-0 στο 32ο λεπτό, και το τελικό 4-0, στο 43'.

Είχε μεσολαβήσει το γκολ του Νικολακόπουλου στο 20ο λεπτό, για το 2-0, με το δεύτερο μέρος να είναι μια τυπική διαδικασία έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς, με την "Α" να έχει κάποιες φάσεις με τον Παπαδόπουλο και τον Αρτέμη, χωρίς να αλλάζει όμως το σκορ. Παρά τα 4 γκολ που δέχτηκε, πολύ καλή ήταν η παρουσία του Μαλιζόγλου, που γλύτωσε την ομάδα της πόλης μας από συντριβή. Πλέον η Αναγέννηση βλέπει την επόμενη μέρα, με την παραμονή με βάση και την εικόνα της ομάδας να μοιάζει πλέον απίθανη.

Διαιτητής: Πετρόπουλος (Αχαΐας)  Βοηθοί: Μπάστας (Ζακύνθου) - Πλέσσας (Ζακύνθου)  Παρατηρητής: Λάμιας (Μεσσηνίας)

ΠΑΟ Βάρδας (Παρασκευόπουλος): Τσεκούρας, Πολίτης, Διονυσόπουλος, Νικολακόπουλος, Παπασπηλιόπουλος (46' Βασιλόπουλος), Λιόσης (46' Παλούμπης), Μπίσα (75' Διαμαντόπουλος), Τσιρίκος, Πυρρής (60' Λαθύρης), Σταυρόπουλος, Κουλούρης

Αναγέννηση Άρτας (Λαυδαριάς) : Μαλιζόγλου, Μπόκος (46' Βασίλας), Κατσιγιάννης (87' Τσιώλας), Μυσιούδης, Σχισμένος, Γούλας, Μπότσαρης, Κωστάκης (46' Αρτέμης), Μιχάλης (30' Χεμπέγια), Κραμπής, Παπαδόπουλος (87' Ντάλας)