Βαριά, αλλά... φιλική ήττα για τον ΑΟ Φλωρίαδα (vid)

Embed video:

Στο παραπάνω βίντεο του passports.gr μπορείτε να δείτε το γκολ της Φλωριάδας.

Την ήττα με το βαρύ 5-1 γνώρισε η ομάδα της Φλωριάδας στο φιλικό της Τετάρτης (19/9) που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο Ασβεστοχωρίου κόντρα στον Θρίαμβο Σερβιανών. Ο ΑΟ Φλωριάδα, με την οποία δεν αγωνίστηκε ο τραυματίας Ρομπίνιο, είχε δύο εντελώς διαφορετικά πρόσωπα στο παιχνίδι, όπου στο α' ημίχρονο κατάφερε να είναι μπροστά στο σκορ, όμως στο β' ημίχρονο δέχθηκε 5 τέρματα από την περσινή νταμπλούχο της ΕΠΣ Ηπείρου. Ο ΑΟΦ με το καλημέρα βρέθηκε μπροστά στο σκορ χάρη σε ένα γκολ του Βούλγαρου Γιούρι Στογιάνοφ, όμως στην επανάληψη οι γηπεδούχοι, με δύο τέρματα του Διαμαντόπουλου, και από ένα των Μπλέτσα, Μελιγγιώτη και Μουζακίτη έφτασαν στην φιλική επικράτηση με σκορ 5-1.

Θρίαμβος Σερβιανών (Τάτσης): Ζότα, Μπάλλας, Πάκος, Διαμαντόπουλος, Δρόσος, Τσιέπας, Μανιώτης, Αλεξίου, Ηλίας, Τσιαφίτσας, Μπλέτσας

ΑΟ Φλωριάδας (Γιάννος): Ψαρράς, Ζάχαρης, Γκανάρας, Αντωνιάδης, Κακιώνης, Τσελά, Γκρόζνταν, Τσαγκαλίδης, Στογιάνοφ, Γκαναβίας, Λεκάνης
αγωνίστηκαν και οι: Μπίζας, Σιμόμοφ, Χολέβας, Καραδήμας, Τσιφλίδης