Τρίτη θέση και μπαράζ για την Καμπή (vid)

Embed video:

Σημαντική νίκη πήρε η ΑΕ Καμπής, μέσα στο Μενίδι, εξασφαλίζοντας θέση στα μπαράζ ανόδου.

Στην κάτι παραπάνω από αξιοπρεπή τρίτη θέση τερμάτισε η ομάδα της Καμπής, στην πρώτη της χρονιά στην Α' ΕΠΣΑ μετά από πολλά χρόνια και ετοιμάζεται για τα μπαράζ, στα οποία θα εκκινήσει χωρίς βαθμό, όπως και η Μέλισσα. Αξίζει να σημειωθεί, πως τόσο η ΑΕ Καμπής όσο και η ΑΕ Ξηροβουνίου, που μοιράστηκαν το γήπεδο της Καμπής, πραγματοποίησαν εξαιρετική χρονιά και τερμάτισαν σε 3η και 2η θέση αντίστοιχα. Στο χτεσινό ματς, οι φιλοξενούμενοι πήραν τη νίκη με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, αμφότερα από το Μουστακλή, στην κόντρα επίθεση. Η ΑΕ Μενιδίου ήταν πιο επιθετική στο πρώτο, ειδικά, μέρος, όμως η αποτελεσματικότητα των φιλοξενούμενων έκρινε το ματς.

Στο 41ο λεπτό, ο Λάκκας βρήκε με μπαλιά στην πλάτη της άμυνας το Μουστακλή εκείνος στόπαρε και πλάσαρε από πάνω τον εξερχόμενο Μούτσιο, γράφοντας το 0-1 για την ομάδα του. Η Καμπή λίγο αργότερα, έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές, πριν κιόλας την ανάπαυλα, καθώς ο Καρράς πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια. Οι γηπεδούχοι πίεσαν για το γκολ της ισοφάρισης, μην έχοντας όμως καλά τελειώματα, με αρκετά άστοχα μακρινά σουτ, και οι φιλοξενούμενοι, αν και με παίκτη λιγότερο, το εκμεταλλεύτηκαν και σε μια δεύτερη αποτελεσματική κόντρα επίθεση λίγα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90', ο Μουστακλής έβαλε το σώμα του μπροστά από τον αντίπαλο αμυντικό και πλάσαρε το Μούτσιο για το 0-2, κλειδώνοντας με αυτό τον τρόπο τη νίκη της ομάδας του. Περισσότερα στιγμιότυπα του παιχνιδιού, στο βίντεο του Χρήστου Αλεξόπουλου.

Διαιτητής : Μαγιάννης Χρήστος  Βοηθοί : Νικολάου Βαγγέλης – Σαρλής Χρήστος

ΑΕ Μενιδίου (Μπαλάτσας) : Μούτσιος, Μαλτέζος, Κάλλιας, Κασελούρης, Τσιάπαλης, Καλαμπούκης, Μπαλάτσας, Οικονόμου, Θανάσης, Παντιώρας, Νούσιας (87' Κόρδας)

ΑΕ Καμπής (Παλιάτσος-Μάζης) : Μπόλης, Στέργιος, Κωστάκος (74' Μαγγίνας), Παππάς (63' Μπανιάς Α.), Μπέτσας, Καρράς, Βλάρας, Λάκκας, Μουστακλής (85' Σταμάτης), Τζούκας, Μπεζεβέγκης (90' Μπανιάς Π.)