Με νίκη έκλεισε τη χρονιά η Προοδευτική

Σε ένα ματς χωρίς σκοπιμότητες, η Προοδευτική επιβλήθηκε της Ανέζας με 4-2.

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι, ανάμεσα σε δύο ομάδες που είχαν εξασφαλίσει την παραμονή τους στην κατηγορία, η Προοδευτική επικράτησε της Ανέζας σε ένα ανοιχτό ματς, με 4-2. Το πρώτο γκολ σημειώθηκε στο 20ο λεπτό, με το Σκορίλα με δυνατό σουτ να γράφει το 1-0. Λίγο αργότερα, οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους, με τον Τσιγαρίδα από θέση τετ α τετ να σημειώνει με πλασέ το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι ξαναμπήκαν στο ματς, στο ημίωρο, όταν ο Κακιώνης υπέπεσε σε πέναλτι, και ο Κοτρότσιος που ανέλαβε να εκτελέσει την εσχάτη των ποινών, πέτυχε το 2-1.

Στην επανάληψη, ο ρυθμός δεν έπεσε με τις δυο ομάδες να μην έχουν τίποτα να χάσουν. Η γηπεδούχος Προοδευτική πήρε κεφάλι στο σκορ και πάλι με δύο τέρματα στο 55ο λεπτό, με τον Τσαρακλημάνη με προσωπική ενέργεια να σκοράρει για το 3-1. Στο 71', και πάλι ο Κοτρότσιος, μείωσε το σκορ σε 3-2 με ακόμη μια ωραία εκτέλεση φάουλ στο Πρωτάθλημα. Το σκορ έκλεισε στο 80ο λεπτό ο Τσιγαρίδας, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, με προσωπική προσπάθεια και ωραίο τελείωμα.

Διαιτητής : Κυριακού Χρήστος Βοηθοί : Γκόκα Κατερίνα – Βάτος Παναγιώτης

Προοδευτική Γραμμενίτσας (Καρατζιάς) : Νάκος (46' Ρεσίτης), Κακιώνης (35' Νάσης), Βίτσιος, Βαλίλης, Ντάκουλας (55' Πανέτας Α.), Νάτσιος, Ρίζος, Κάτσινος (46' Μπιθυκούκης), Τσαρακλημάνης, Τσιγαρίδας, Σκορίλας

ΠΑΣ Ανέζα (Παππάς) : Γεωργάκης, Μυτικιώτης, Ιωάννου, Ντούλας, Σιώζος, Παππάς Φ., Μητσαράς, Παππάς Θ., Κοτρότσιος, Τσαμπάς Μ., Τσαμπάς Π. (46' Καλόγηρος)