Τρίτη σερί ήττα στο πρωτάθλημα για τις Γυναίκες του ΓΣ Άρτας

Στην Πρέβεζα αγωνίστηκαν οι γυναίκες του ΓΣ Άρτας το περασμένο Σάββατο (24/11), εκεί όπου δέχθηκαν την ήττα από τον Φιλαθλητικό με 3-0 σετ.

Παρά την ήττα η αρτινή ομάδα πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση σε συνδυασμό και με τις ελλείψεις βασικών αθλητριών. Στο 1ο σετ το παιχνίδι πήγαινε πόντο-πόντο, όμως οι φιλοξενούμενες δεν αντέξανε και χάσανε στις λεπτομέρειες με 25-23. Στο 2ο σετ αν και ο ΓΣ Άρτας ξεκίνησε εντυπωσιακά και με πολύ καλό σέρβις, παίρνοντας προβάδισμα με 12-4, στο τέλος έχασε και πάλι το σετ με 26-24. Στο 3ο και τελευταίο σετ, η αρτινή ομάδα δεν άντεξε την πίεση του Φιλαθλητικού, χάνοντας το σετ με 25-19 και τον αγώνα με 3-0 σετ.

Τα σετ (3-0): 25-23, 26-24, 25-19

ΓΣ Άρτας (Σταμούλης): Πραμαγκιούλη, Μπίκα, Βαρέλη, Δημοθεοδωρου, Γκίμπερ, Ρίζου, Νταούλια, Σάρκα, Κόκκινου