Τρίτη σερί ήττα για την Αναγέννηση

Μετά την εντός έδρας ήττα από τον ΓΑΣ Καματερού και την εκτός έδρας ήττα από τον ΠΑΟΚ, ακολούθησε σήμερα η ήττα στο πρωτάθλημα, στη Νέα Ιωνία από την τοπική ομάδα.

Η αρτινή μας ομάδα ξεκίνησε εντυπωσιακά την αναμέτρηση και μέχρι το 25' ήταν μπροστά στο σκορ με 8-10. Όμως στη συνέχεια οι γηπεδούχες βρήκαν ρυθμό και αφού προσπέρασαν με ένα σερί 4-0 πριν λήξει το ημίχρονο, με ένα νέο σερί 7-1 στις αρχές του β' ημιχρόνου ξέφυγαν με 19-11, καθαρίζοντας ουσιαστικά τη νίκη. Τα τελευταία είκοσι λεπτά ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με τη Νέα Ιωνία που είχε ως κορυφαίες τις Πάπα και Βαφειάδου, να διευρύνει τη νίκη της στο τελικό 29-14.

Διαιτητές: Κινατζίδης - Φωτακίδης

Πεντάλεπτα: 2-3, 3-5, 5-7, 6-8, 8-10, 12-10 (ημχ.), 15-10, 19-11, 20-12, 23-13, 24-14, 29-14

Δίλεπτα: 4-5  Πέναλτι: 2/6 – 1/5

ΟΦΝ Ιωνίας (Ναϊσίδου): Κεπεσίδου, Κερλίδη, Φράγκου 1, Μίλατσιτς 2, Πάπα 9, Ζυγούρα 2, Μακρή, Ντανίλοβιτς 2, Βαφειάδου 7, Χρυσή, Διακογιάννη 2, Κοντοστέργιου, Σαραντάκου, Μάγκου 1, Χρονοπούλου 1, Στουγιαννίδου 2
Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας (Δήμου): Μπαλάφα 4, Σκουτέλα 2, Καλοϊδή 1, Σμαρδέλη 2, Βέμη 1, Σκάρα 4, Κολτούκη, Παπανδρέου, Μέγα, Κουρελή, Μάμαλη, Καλατσνίκοβα