Τρέχει με... 101 η Αναγέννηση!

Η Αναγέννηση Άρτας είναι ασταμάτητη και το αποδεικνύει σε κάθε παιχνίδι.

Με το επιβλητικό 4-0 επί του ΠΑΣ Ανέζα στο Δημοτικό Στάδιο Άρτας, η Αναγέννηση έφτασε τις 26 συνεχόμενες νίκες στην Α' ΕΠΣ Άρτας, ολοκληρώνοντας με το απόλυτο την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, ενώ παράλληλα ξεπέρασε τα 100 γκολ (έχει και την καλύτερη άμυνα με μόλις 11 γκολ) στη φετινή αγωνιστική περίοδο. Παράλληλα διατήρησε το +8 από τον Σκουφά Κομποτίου και θα ξεκινήσει με πλεονέκτημα μίας νίκης έναντι του βασικού της αντιπάλου για το πρωτάθλημα και την άνοδο στη Γ' Εθνική.

Οι γηπεδούχος ομάδα άνοιξε το σκορ στο 14ο λεπτό, έπειτα από σουτ του Ασπροποταμίτη λίγο έξω από την περιοχή, το οποίο άλλαξε πορεία καθώς χτύπησε και σε σώμα αντιπάλου. Στο 44ο λεπτό ο Παπαρούνης με κεφαλιά πέτυχε το 2-0, για να σφραγίσει το τρίποντο της νίκης η Αναγέννηση στο 80', με σκόρερ τον Αλέξανδρο Παπακίτσο. Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο 86ο λεπτό, όταν από παράλληλο γύρισμα του Θεοδώρου, ο Ιωάννου έστειλε άθελά του τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Διαιτητής: Νούσιας Οδυσσέας  Βοηθοί: Διονύσης Δημήτρης - Βάτος Παναγιώτης

Αναγέννηση Άρτας (Νταλάκας): Γεροδήμος, Θοεδώρου, Παπαρούνης, Κραμπής, Γιαννούλης, Παπακίτσος Δ. (79' Κορέσι), Δεληκούρας, Ασπροποταμίτης, Ρίζος (54' Σταμούλης), Βασιλάκος (54' Παπακίτσος Α.), Σιδηρόπουλος (84' Σταύρου)

ΠΑΣ Ανέζα (Παππάς): Τσαμπάς Μ., Μυτικιώτης, Ιωάννου, Ντούλας, Χουλιάρας, Σιώζος, Ρούμπος, Ρώσσιος Ε., Ζώης, Κοτρότσιος, Παπανδρέου