Την ήττα γνώρισε στην Ηγουμενίτσα ο Αίας (vid)

Embed video:

Δείτε στο παραπάνω βίντεο του theball.gr τα καλύτερα στιγμιότυπα της αναμέτρησης.

Τη νίκη με 85-65 πήρε ο Πρωτέας, απέναντι στον Αίαντα Άρτας, φτάνοντας έτσι στο 7-2 ρεκόρ μετά από 9 αγωνιστικές, μία νίκη πίσω από τον δεύτερο Σπάρτακο (8-1). Η ομάδα της Ηγουμενίτσας εκμεταλλεύτηκε την εξαιρετική πρώτη περίοδο, στην οποία παρουσίασε πλουραλισμό στην επίθεση, κλείνοντας το α' δεκάλεπτο με 31-18. Από εκεί κι έπειτα όλα ήταν πιο απλά για την ομάδα του Σπύρου Αλεξίου, αφού δεν έχασε σε κανένα σημείο του αγώνα ως το τέλος το διψήφιο προβάδισμα.

Διαιτητές: Ράπτης - Δημήτρακας

Δεκάλεπτα: 31-18, 43-30, 57-51, 85-65

Πρωτέας Ηγουμενίτσας (Αλεξίου Σ.): Μιχαήλ 11, Λιανός, Μητσιώνης 4, Κατσής 3, Ντούσκος 3, Μπέζας 7, Χαντέλης 6, Τσάγκας 2, Μπάμπος 3, Κρανης 21, Μάλλιος 17, Δηλαβέρης 8

Φέτα Ήπειρος Αίας Άρτας (Παπαμιχαήλ Α.): Παπαμιχαήλ 22, Τσιλιγιάννης 13, Τσαμπάς 12, Κώστας 12, Χίντζιος 5, Παπαχρήστος 1, Γεωργόπουλος, Παππάς, Μητρογιάννης

Πηγή: theball.gr
Photo credit: apostolosdimos.gr