Τέταρτη σερί ήττα και κίνδυνος για play-out στον Αχιλλέα

Ακόμη μία ήττα γνώρισε την Κυριακή (16/2) ο Αχιλλέας, ο οποίος έχει τέσσερις σερί και πλέον κινδυνεύει να μπλέξει με τα play-out για την παραμονή του στην κατηγορία!

Από την αρχή του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ και στο ημίχρονο πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 30-20. Στην επανάληψη, η ομάδα του Αχιλλέα παίζοντας καλύτερη άμυνα μείωσε στα μέσα της τρίτης περιόδου στους 4 (34-40), και εκεί που φάνηκε ότι παιχνίδι θα γινόταν ντέρμπι, οι γηπεδούχοι με τρία συνεχόμενα τρίποντα έφτασαν τη διαφορά στους 14 (50-36). Στην τελευταία περίοδο δεν άλλαξε κάτι, με την ομάδα του Νεοχωρίου για ακόμη ένα παιχνίδι να έχει πρόβλημα στην περιφερειακή άμυνα και να χάνει τελικά στην Αμφιλοχία με 63-50. Πλέον,οι τρεις τελευταίες αγωνιστικές, παίρνουν τη μορφή τελικών για τον Αχιλλέα, με τους δύο να γίνονται στο Κλειστό Νεοχωρίου, αρχής γενομένης από την ερχόμενη Κυριακή με αντίπαλο τον 2ο της βαθμολογίας, Ιωνικό Αγρινίου.

Διαιτητές: Διαμάντης - Παπαστάμος

Δεκάλεπτα: 20-12, 30-20, 50-36, 63-50

ΓΟ Αμφιλοχίας (Σταμούλης): Ευαγγελόπουλος 3(1), Τζιανούμης 17(2), Τραγουδάρας, Παπαλέξης 5(1), Παπανίκος, Κοτσίνης, Τσουμάνης 11(3), Λούντζης 12(1), Σέχι, Μπουσμπουρέλης 12, Γιώτης, Μπότσαρης 3(1)

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Μεγαπάνος): Σιούτας, Φούκας 2, Σιαπέρας Ζ. 2, Μπαρκλέσης 2, Ρούσσας 2, Αρχιμανδρίτης 16, Θεοδώρου 11(1), Σαπέρας Β. 2, Σιατής 13(3)