«Τεσσάρα» των Σελλάδων στον Ακράτητο Ακροποταμιάς

Συνεχίζουν να εντυπωσιάζουν με τις εμφανίσεις τους το 2022 οι πιτσιρικάδες της ΑΕ Σελλάδων, οι οποίοι επικράτησαν με το επιβλητικό 4-0 επί του "ΑΑ" και άφησαν τα Ρακούν στην τελευταία θέση.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ στο 20ο λεπτό, από πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε εύστοχα ο Λάκκας. Οχτώ λεπτά αργότερα, η ΑΕΣ διπλασίασε τα τέρματά της με ωραίο σουτ του Βίτσιου από τη γωνία της μεγάλης περιοχής. Το 3-0 ήρθε στο 73ο λεπτό, όταν από νέο σουτ του Βίτσιου, ο Τατσιόπουλος απέκρουσε προσωρινά, με τον Γκίκα που πήρε το ριμπάουντ να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 84ο λεπτό, με το δεύτερο τέρμα του ο Βίτσιος, ο οποίος σκόραρε σε κενή εστία αφού απέφυγε και τον τερματοφύλακα.

Διαιτητής: Σαρλής Χρήστος  Βοηθοί: Πολύζος Κωνσταντίνος - Πολύζος Ακίνοος

ΑΕ Σελλάδων (Χρήστου): Μακρής (80' Κασσελούρης), Κατσάνος (82' Λαχανάς), Σιαφάκας, Παπαδημητρίου, Μπουζάνης, Ντούλας, Λάκκας, Κολοβός (80' Γεωργίου), Μπέκας (82' Γκούβας), Βίτσιος, Γκίκας (77' Σταύρου)

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπίτζος Γ.): Τατσιόπουλος, Βαγγελής, Κώστας, Μπίτζος Α., Μπόνιος (53' Σκαλτσώνης Μ.), Σμύρης, Ρίζος, Φάκος, Γρίβας (77' Σκαλτσώνης Ε.), Μηλιώνης, Κρίκας