«Τεσσάρα» με χατ-τρικ του Νάτσιου ο ΠΑΣ Κομμένου στην Αγ. Παρασκευή

Μετά το 5-0 επί των Ρακούν, η ομάδα του Κομμένου επικράτησε σήμερα στην Αγ. Παρασκευή με 4-0 της Ολυμπιάδας.

Οι γηπεδούχοι απείλησαν πρώτοι στο 2ο λεπτό, με τον Λιώλη να εκτελεί απευθείας κερδισμένο φάουλ και τον Κόπανο, με δυσκολία λόγω του αέρα, να βγάζει σε κόρνερ. Οι φιλοξενούμενοι αφού απείλησαν με ένα σουτ του Κολιοκώτση, στο 28ο λεπτό, έχασαν σπουδαία διπλή ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ. Συγκεκριμένα, ο Νάτσιος με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή σημάδεψε το δοκάρι και στην επαναφορά ο Κολιοκώτσης έστειλε και αυτός τη μπάλα στο δοκάρι. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ήταν η σειρά των γηπεδούχων να έχουν διπλό δοκάρι, όταν ο Κούσης σούταρε, η μπάλα αρχικά χτύπησε στο οριζόντιο, στη συνέχεια στο κάθετο και πριν προλάβει να περάσει τη γραμμή, ο Κόπανος πρόλαβε να την μπλοκάρει. Στην τελευταία αξιόλογη φάση για το πρώτο μέρος, ο ΠΑΣ Κομμένου είχε και τρίτο δοκάρι σε σουτ του Κατσούλη, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Κοσμάς δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι απείλησαν σε δύο περιπτώσεις και πάλι πρώτοι, με ένα απευθείας εκτελεσμένο φάουλ του Κούση που πέρασε ψηλά πάνω από τα δοκάρια και ένα σουτ του Παπαμιχαήλ από καλή θέση που πέρασε και αυτό άουτ, με τους φιλοξενούμενους να απαντάνε με γκολ. Συγκεκριμένα στο 56', ο Νάτσιος με ατομική προσπάθεια και περνώντας όποιον βρήκε μπροστά του, έφτασε απέναντι στον Λάμπρου τον οποίον πλάσαρε εύστοχα για το 0-1. Η ομάδα της Αγ. Παρασκευής πάλεψε για την ισοφάριση, όμως στο 75΄ο Νάτσιος με σουτ έξω από την περιοχή με το αριστερό έγραψε το 0-2. Ο Νάτσιος ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του στο 89', ο οποίος αφού προσποιήθηκε σε δύο αντιπάλους, με ωραίο σουτ με εξωτερικό φάλτσο, πέτυχε το 0-3. Το τελικό 0-4 σημείωσε στις καθυστερήσεις ο Κοσμάς με προβολή, αφού είχε προηγηθεί σουτ του MVP της αναμέτρησης Νάτσιου και απόκρουση του Λάμπρου.

Διαιτητής: Παπαδημητρίου Δονάτος  Βοηθοί: Πολύζος Κωνσταντίνος - Τρομπούκης Γιώργος

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Δήμος): Λάμπρου, Λεκάνης, Δήμος, Λιώλης, Παχούλας (90' Μπαλαδήμας), Βέτσιος, Παπαμιχαήλ, Τζελιλάι, Κούσης (63' Μπέκιος), Μουσαβερές (61' Γιώτας), Δήμος (70' Μμπλλόκου)

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης): Κόπανος, Πάνος, Πανακούλιας (61' Παπαχρήστος), Κοντογιάννης, Τζοβάνος, Κολιοκώτσης 75' Λάμπρος), Παππάς, Τσιρογιάννης (81' Μπουτέτσιος), Κοσμάς, Κατσούλης, Νάτσιος