Συνεχίζει νικηφόρα η Ολυμπιάδα

Νέα νίκη για την Αγία Παρασκευή, που πλησίασε ακόμη περισσότερο στα μπαράζ ανόδου.

Ακόμα ένα βήμα προς την είσοδό της στα play-off έκανε η Ολυμπιάδα Αγίας Παρασκευής, μετά και τη νίκη της με 1-3 στην έδρα του Ολυμπιακού Καλοβάτου, που μετά το αήττητο σερί του στις αρχές του Πρωταθλήματος, κατέρρευσε ολοκληρωτικά. Μόλις στο 2ο λεπτό, μετά από σύγχυση στην άμυνα των γηπεδούχων, από εκτέλεση φάουλ του Μαργώνη, ο Γεωργάκης σκόραρε, για το 0-1. Στο 37ο λεπτό ο Τζιμ Τζελιλάι από θέση τετ α τετ πέτυχε το 0-2, δίνοντας σαφές προβάδισμα στην ομάδα του για την νίκη. Στο πρώτο μέρος, οι φιλοξενούμενοι φάνηκε ότι είχαν μεγαλύτερο κίνητρο για νίκη, καθώς απειλούσαν πιο συχνά, δημιουργώντας κι άλλες φάσεις για γκολ.

Στην επανάληψη, και συγκεκριμένα στο 67ο λεπτό, ο Άκης Μαργώνης πέτυχε ακόμα ένα γκολ στο Πρωτάθλημα, δίνοντας διαστάσεις στο σκορ, με το Δήμο να χάνει δύο ευκαιρίες να το διευρύνει κι άλλο. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο 80ο λεπτό, με το Ζαγγάνα, για το τελικό 1-3. Στα ευτυχή και ίσως σημαντικότερα στοιχεία του παιχνιδιού, από το αγωνιστικό κομμάτι, ήταν η επιστροφή του Αντώνη Ράμα στους αγωνιστικούς χώρους, μετά το πρόβλημα υγείας που τον άφησε εκτός τους τελευταίους μήνες.

Διαιτητής : Κωστούλας Αριστοτέλης  Βοηθοί : Κυριακού Χρήστος - Σαρλής Χρήστος

Ολυμπιακός Καλοβάτου (Τσόγκας) : Σάλλας, Ξυλογιάννης, Θεμελής (69' Σφήκας), Παπακώστας, Τζίμας, Γιαμούρης (64' Τσόγκας), Ράμα Τζ., Ζαγγάνας, Ράμα Αντ., Κωλέτσος, Σταματούκος

Ολυμπιάς Αγίας Παρασκευής (Μαργώνης Κ.) : Μπούκας, Μήτσιος, Χάρος, Κατέρος, Τσώλης, Τζελιλάι Λ. (76' Ρώιμπας), Γεωργάκης (80' Πάνου), Κραμπής, Τζελιλάι Τζ. (46' Λιώλης), Μαργώνης, Δήμος