Προκρίθηκαν στον τελικό του τουρνουά ΜΙΝΙ τα κορίτσια της Δόξας

Μεγάλη πρόκριση για την ομάδα Μίνι Κοριτσιών της Δόξας, η οποία στον σημερινό ημιτελικό νίκησε με σκορ 43-34 στο Καναλάκι τη Νικόπολη.

Την πρόκριση στον τελικό του πρωταθλήματος Μίνι Κοριτσιών πήρε η Δόξα, καθώς επικράτησε της Νικόπολης Πρέβεζας με 43-34, σε παιχνίδι που έγινε στο νέο κλειστό γήπεδο του Καναλακίου. Η Δόξα προηγήθηκε με 17-6 στο 1ο δεκάλεπτο και με 26-21 στο ημίχρονο. Στις αρχές του 3ου δεκαλέπτου η διαφορά έφτασε μέχρι και τους 14 πόντους (35-21), για να κλείσει η περίοδος στο +10 για τη Δόξα. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η αρτινή ομάδα άντεξε στην πίεση της Νικόπολης και κατάφερε να πάρει μια πολύ σπουδαία πρόκριση στον τελικό, απέναντι στο φαβορί του πρωταθλήματος, Νίκη Λευκάδας.

Δεκάλεπτα: 17-6, 9-15, 9-4, 8-9