Συνέχισε νικηφόρα η ΑΕΚΠ, 1-0 τον Σκουφά

Τέταρτη σερί νίκη για την ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών στο πρωτάθλημα, η οποία απέκτησε διαφορά 4 βαθμών από την ΑΕ Καμπής που υπέστη βαριά ήττα στο Δημαριό από το Κλειδί.

Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή και δοκίμασαν αρκετές φορές το πόδι τους απέναντι στον Λουκούμη, όμως αυτός αρχικά απέκρουσε δύο του Ξυλογιάννη και ένα του Τσίρου. Στο 34' σουτ του Ξυλογιάννη πέρασε άουτ, ενώ στο 41' νέο σουτ του Ξυλογιάννη πέρασε λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι. Τελικά, η ΑΕΚΠ άνοιξε το σκορ στο 45ο λεπτό, όταν από εκτέλεση κόρνερ του Ρέντζιου, ο Νάκης από το δεύτερο δοκάρι με κεφαλιά έκανε το 1-0.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι δυσκολεύτηκαν, καθώς είχαν αυτοί πλέον κόντρα αέρα, με αποτέλεσμα να γίνει περισσότερο ένα παιχνίδι κέντρου. Με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού, ο Τάτσης είχε μία κεφαλιά από εκτέλεση φάουλ, την οποία σταμάτησε ο Λουκούμης, ενώ ο Τσίρος στο 77' δεν κατάφερε με σουτ να σφραγίσει τη νίκη για την ομάδα του. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν με στημένα να απειλήσουν τους αντιπάλους και να πετύχουν ένα γκολ που θα άλλαζε τη ροή του παιχνιδιού, όμως ο Αλεξίου ήταν πολύ καλός και καθάρισε αρκετά από αυτά, ενώ ο Κασελούρης που είχε από μία καλή εκτέλεση φάουλ σε κάθε ημίχρονο, είδε τη μπάλα να περνά λίγο δίπλα από την αντίπαλη εστία.

Διαιτητής: Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί: Δημητρόπουλος Γιάννης - Αλευρή Κωνσταντίνα

ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών (Παππάς Αλ.): Αλεξίου, Χαϊντάρι Ε. (70' Χαϊντάρι Σ.), Νάκης, Τζιανούμης, Κωνσταντίνου, Δάρδας (60' Τάτσης), Γιώτης, Ξυλογιάννης, Δίπλας, Τσίρος, Ρέντζιος (60' Καλύβας)

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας): Λουκούμης, Καραδήμας, Κασελούρης Κ., Κασελούρης Π., Μαλτέζος, Νάσο, Μασκλαβάνος, Παπαδόπουλος, Δήμου, Κώτσης, Κούσης