Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων Α' συμμετείχε η Άρτα Handball

Στο φημισμένο τουρνουά Danaon Cup που αποτελεί την τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παμπαίδων Α, συμμετείχε την εβδομάδα που μας πέρασε η Άρτα Handball.

Mετά από πλούσια δράση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Όπεν των Παμπαίδων Α’ πρωταθλητής αναδείχθηκε ο ΓΑΣ Καματερού, που επικράτησε στον τελικό του Αερωπού Έδεσσας με 30-28. Την τρίτη θέση κατέκτησε ο Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων που νίκησε στον μικρό τελικό τον Διομήδη Άργους με 24-17.

Τα παιδιά του Νίκου Γιαμούρη, προπονητή της Άρτα Handball, από 1-6 Ιουλίου βίωσαν μία αξέχαστη αγωνιστική και κοινωνική εμπειρία και επέστρεψαν στην Άρτα με νέες εμπειρίες, σημαντικές στην αθλητική τους φαρέτρα.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους ομίλους της αρτινής ομάδας, η οποία κατέλαβε την 19η θέση: