Στο "μηδέν" Παναγροτικός και Προοδευτική

Λευκή ισοπαλία ήταν το τελικό αποτέλεσμα στον Άγιο Σπυρίδωνα, ανάμεσα στον τοπικό Παναγροτικό και την Προοδευτική.

Σημαντικό βαθμό απέσπασε ο Παναγροτικός, που από ότι φαίνεται δε θα κινδυνέψει με είσοδο στα μπαράζ παραμονής στην κατηγορία, σε αντίθεση με την Προοδευτική που δύσκολα θα τα αποφύγει. Στο πρώτο μέρος του παιχνιδιού, δεν είχαμε κάτι το ιδιαίτερο, με το παιχνίδι να διεξάγεται στο χώρο του κέντρου και τις δύο ομάδες να βγάζουν νευρικότητα, ενώ είχαν από μία υποψία φάσης η καθεμία.

Στο δεύτερο μισό, δεν άλλαξε κάτι, με την μπάλα να μη φτάνει εύκολα στις δύο περιοχές και το θέαμα να είναι σχετικά φτωχό. Οι γηπεδούχοι είχαν στο 75ο λεπτό μία καλή κεφαλιά που έφυγε λίγο άουτ, ενώ η Προοδευτική στην καλύτερή της φάση στον αγώνα, λίγο έλειψε να κλέψει το ματς στο 90ο λεπτό, όταν ο Γιώργος Πανέτας σούταρε, όμως η μπάλα έφυγε λίγο έξω από την εστία του Λάζαρου, και το 0-0 παρέμεινε.

Διαιτητής : Αθανασίου Μπάμπης  Βοηθοί : Κυριακού Χρήστος - Τράμπας Θωμάς

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Θεοδώρου) : Λάζαρος, Ματσούκας (75' Κωλέτσης), Κριτσιμας, Ντάκουλας, Θάνος, Θεοδώρου, Δημογιάννης, Χαλάστρας, Γείτονας Στ., Γείτονας Θ., Λάζαρος Π.

Προοδευτική Γραμμενίτσας (Καρατζάς) : Υφαντής, Κακιώνης, Νύχτης, Κόνιαρης, Δερβίλης, Κουτσιμπέλας, Πανέτας, Νάτσιος, Ζίου (65' Βέτσιος), Πανέτας Γ., Σκορίλας (85' Νάτσιος Γ.)