Εντυπωσιακό ξεκίνημα για τον ΠΑΣ Κομμένου (pics)

Δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης ο ΠΑΣ Κομμένου, κόντρα στου Φιλέλληνες, επικρατώντας με 1-5.

Δυναμικά μπήκε στο Πρωτάθλημα της Β' κατηγορίας, δείχνοντας πως στοχεύει φέτος στο κάτι παραπάνω, ο ΠΑΣ Κομμένου, που επικράτησε εύκολα των Φιλελλήνων, με 1-5. Μόλις στο 2ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ, όταν ο Φάκος από θέση πλάγια, σούταρε και κρέμασε τον Πεπώνη, γράφοντας το 0-1 για το Κομμένο. Το Κομμένο έβαλε πριν συμπληρωθεί το πρώτο τέταρτο γερές βάσεις νίκης, όταν ο Κωσταδήμας μέσα από την περιοχή και μετά από αναστάτωση στην άμυνα του Πέτα, που δεν μπόρεσε να απομακρύνει, έγραψε με πλασέ το 0-2. Στο 36ο λεπτό, οι τυπικά γηπεδούχοι Φιλέλληνες ξαναμπήκαν στο ματς, με το Μακρή αρχικά να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι, και τον Τάγκα στην επαναφορά να γράφει το 1-2. Η αντίδραση του Κομμένου ήταν άμεση και ο Ρίζος δύο λεπτά αργότερα, με σέντρα σουτ, έγραψε το 1-3, δίνοντας ξανά προβάδισμα ασφαλείας στην ομάδα του.

Στο δεύτερο μέρος, οι Φιλέλληνες που αγωνίστηκαν μακριά από την φυσική τους έδρα, προσπάθησαν να πάρουν κάτι από το παιχνίδι, όμως ο Κατσούλης με δύο προσωπικά τέρματα έδωσε τέλος στην υπόθεση νίκη, δίνοντας μάλιστα διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του Κομμένου. Αρχικά, στο 56ο λεπτό, έγραψε από θέση τετ α τετ το 1-4, για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στο 60ο λεπτό εκ νέου ο ίδιος παίκτης, με το 1-5 να παραμένει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα. Από το 74ο λεπτό και μετά, οι Φιλέλληνες αγωνίστηκαν με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Ζαχάρου, που ανέκοψε αντίπαλό του που έφευγε σε θέση για γκολ.

Διαιτητής : Μπαϊλης Νίκος  Βοηθοί : Μαζαράκος Νίκος - Νικολάου Βαγγέλης

Φιλέλληνες Πέτα (Ρούσσας) : Πεπώνης, Ξάνθος, Γούλας, Ζαχάρος, Ευθυμίου (22' Παππάς Χ.), Ροβίνας, Μπόβολος (65' Θεοχάρης Ο.), Γεωργής, Τάγκας (80' Μουσαβερές), Μακρής (80' Λάλος), Θεοχάρης (22' Σφήκας)

ΠΑΣ Κομμένου (Παπαχρήστος) : Κόπανος, Ντάμας, Νάτσιος Χ. (46' Γεωργούλας), Νάτσιος Δ. (76' Ανδρέας), Νάτσιος Σ., Ρίζος, Παππάς (80' Κόρδας), Κοσμάς, Κατσούλης, Κωσταδήμας (65' Κοντογιάννης), Φάκος (65' Σερδενές)