Στο... κυνήγι των play-off παρέμειναν τα Τζουμέρκα, νίκη με Ρακούν

Άμεση ήταν η επιστροφή στις νίκες για την ομάδα των Τζουμέρκων, η οποία μετά την ήττα στα Ρόκκα επικράτησε εκτός έδρας των Ρακούν με 0-1.

Το α' ημίχρονο ήταν ένα παιχνίδι κέντρου χωρίς πολλές φάσεις, με τους φιλοξενούμενους να έχουν πάντως την κατοχή. Ο Νίκος Διονύσης είχε ένα μακρινό σουτ που πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Κίτσου, ενώ ο Βάνας είχε ένα σουτ για τους γηπεδούχους που πέρασε άουτ.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πετύχουν το γκολ που τους έδωσε τη νίκη στο 56ο λεπτό, όταν ο Γιώργος Διονύσης σέντραρε και ο Πλεύρης πλάσαρε εύστοχα για το 0-1. Δέκα λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσουν, με τον Μακρή απέναντι από τον Κανταρέλη να πλασάρει άουτ. Στα τελευταία λεπτά τα Ρακούν πίεσαν για να πάρουν κάτι από το παιχνίδι, όμως οι Τζουμερκιώτες αμύνθηκαν σωστά και έφυγαν με το τρίποντο της νίκης από το "Γ. Γιολδάσης".

Διαιτητής: Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί: Δημητρόπουλος Γιάννης - Στούπας Παύλος

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος): Κίτσος, Παππάς, Μόσιαλος, Ζαχάρης, Δήμος, Θεοδωρής, Καλαντζής, Βάνας, Μακρής, Τζουβάρας (70' Μαργώνης), Κατσαρός Α.

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Κολιοκώστας): Κανταρέλης, Τσιώρης (79' Διονύσης Δ.), Βόϊδαρος (76' Δήμος), Κατσάνος Γ., Νάσιος, Στύλιος, Κατσάνος Π., Χάρος, Πλεύρης, Διονύσης Γ., Διονύσης Ν.