Στο 90' μπήκε στα μπαράζ η Καμπή!

Χάρη σε γκολ του Νίκαρη, στο 90ο λεπτό, η ΑΕ Καμπής, πήρε το βαθμό που ήθελε και μπήκε στα μπαράζ ανόδου σαν 4η!

Σε ένα ματς με ιδιαίτερο ενδιαφέρον, η Καμπή, που ήθελε έστω ισοπαλία σε περίπτωση νίκης της ΑΕΚΠ στη Φιλοθέη (επικράτησε με 2-3), κατάφερε να ισοφαρίσει στο 90ο λεπτό και να πάρει την τέταρτη θέση που οδηγεί στα ημιτελικά των play-off για άνοδο στη Γ' Εθνική. Το ματς ήταν ιδιαίτερο δυνατό, με την Καμπή να έχει μια μικρή πρωτοβουλία των κινήσεων, έχοντας και υπέρ της τον αέρα, και να απειλεί με απευθείας φάουλ του Σταμάτη από πλάγια που έφυγε άουτ. Στο 24ο λεπτό, κεφαλιά του Νίκαρη μέσα από την περιοχή σταμάτησε στο Νάση, ενώ τρία λεπτά αργότερα, στο 27ο λεπτό, το σουτ του ίδιου παίκτη έφυγε άουτ. Η Δόξα με τη σειρά της, κατάφερε να φτάσει κοντά στο γκολ στο 32ο λεπτό, όταν ο Θανάσης βρέθηκε απέναντι από το Γεροδήμο, που όμως κατάφερε να το σταματήσει.

Στην επανάληψη, η Δόξα ήταν εκείνη που είχε ευνοϊκό άνεμο και μπήκε πιο πιεστικά και κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ, στο 53ο λεπτό, όταν μετά από αναστάτωση στην άμυνα της Καμπής, ο Θανάσης με δυνατό σουτ έγραψε το 0-1. Στο 62ο λεπτό, ο Σιλιόγκας βρέθηκε σε θέση για γκολ, όμως ανακόπηκε τελευταία στιγμή από τον Καλιακάτσο, με τη Δόξα να πιέζει αρκετά για δεύτερο γκολ, έχοντας αρκετές στημένες φάσεις που πέρασαν ανεκμετάλλευτες. Η Καμπή από τη μεριά της έψαχνε αυτό το ένα γκολ που της αρκούσε, και το βρήκε στο 90ο λεπτό, όταν σε φάση στην περιοχή της Δόξας, η μπάλα έφτασε στο Νίκαρη, και εκείνος με δυνατό σουτ νίκησε το Νάση, γράφοντας το τελικό 1-1 μέσα σε έντονους πανηγυρισμούς, με τον προπονητή Γιώργο Γιάννο μάλιστα, να αποβάλλεται, μετά από διαπληκτισμό με τον αντίπαλο πάγκο. Στον υπολειπόμενο χρόνο, δεν άλλαξε κάτι, η Καμπή πήρε τον πολυπόθητο βαθμό και θα διεκδικήσει με τη σειρά της, όπως και η Δόξα τον τίτλο του Πρωταθλητή.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Πολύζος Κώστας - Βατός Παναγιώτης

ΑΕ Καμπής (Γιάννος) : Γεροδήμος, Παλιάτσος, Γόγολος, Τζουμάκας, Καλιακάτσος, Πλακιάς (72' Τσούμαλης), Μουσιωτίτσας, Τζουμάκας Δ., Δήμος, Σταμάτης (32' Σταμάτης Στ. - 90' Στούπας), Νίκαρης

Δόξα Άρτας (Νίκου) : Νάσης, Νούτσος (85' Μπιθυκούκης), Πατσαβούρας, Αράπης, Κάλλιας, Τυρολόγος, Βελαέτης (68' Τσιάτσος), Παπαλάμπρης (68' Ζήσης), Θανάσης (55' Οικονόμου), Μπασιούκας (85' Χριστοφόρου), Σιλιόγκας