Στην ισοπαλία έμειναν Ρακούν και Άρτα 2004

Στην ισοπαλία με 1-1 έμειναν στο χτεσινό μεταξύ τους παιχνίδι τα Ρακούν και η Άρτα 2004.

Σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο, Ρακούν και Άρτα 2004 αναδείχτηκαν ισόπαλες με 1-1, με τους παίκτες των δύο ομάδων να δυσκολεύονται να αποδώσουν ποιοτικό ποδόσφαιρο. Στο πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι στάθηκαν λίγο καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και απείλησαν με τους Σακκά, Τζουβάρα και Μακρή χωρίς αποτέλεσμα, ενώ η Άρτα 2004 είχε δύο καλές στιγμές με το Μάλλιο.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 72ο λεπτό, με τον Ευσταθίου να κερδίζει πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο ίδιος, για να έρθει άμεσα η απάντηση από τα Ρακούν τρία λεπτά αργότερα, με το Μακρή να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, έπειτα από αδυναμία των αμυντικών να απομακρύνουν, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1. Στο 80ο λεπτό, ο ίδιος παίκτης είχε την ευκαιρία να γίνει ο ήρωας το αγώνα, όμως νικήθηκε από τον Γκουμπερνάτ σε τετ α τετ. Την τελευταία φάση του ματς, είχαν οι φιλοξενούμενοι, με τον Παπαηλία από καλή θέση να στέλνει την μπάλα άουτ.

Διαιτητής : Παπανίκος Βαγγέλης  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Κωνσταντίνου Χρήστος

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Λιόλιος, Γούσιας, Δήμος, Ζαχάρης (67' Μάνδαλος), Μόσιαλος (46' Σιαφάκας), Θαλασσινός, Μακρής, Τζουβάρας (70' Μαργώνης), Σακκάς, Καλαντζής (90' Κατσαρός), Τζίμας

Άρτα 2004 (Χρήστου) : Γκουμπερνάτ, Μπασιαδήμας, Νάσης, Παπαηλίας, Παππάς, Νάνος, Μάλλιος, Τσόγκας (81' Πανούτσος), Ευσταθίου, Τσίκος, Ραπούσι (68' Βίτσιος)