Νίκησε και παρέμεινε μόνος πρώτος ο Παναγροτικός

Σημαντική εκτός έδρας νίκη για τον Παναγροτικό, που πέρασε από την έδρα του Κομμένου, με 1-4.

Παρέμεινε μόνος πρώτος ο Παναγροτικός στη Β' ΕΠΣΑ, αφού πέρασε και από την έδρα του ΠΑΣ Κομμένου, με 1-4. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 31ο λεπτό, με το Λάμπρο Γεωργάρα με σουτ έξω από την περιοχή, να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κόπανου, για το 0-1. Το Κομμένο απάντησε άμεσα, αφού δύο λεπτά αργότερα, σε φάση διαρκείας στα καρέ του Άγιου, ο Χρήστος Νάτσιος σούταρε, ο Λάζαρος απόκρουσε, όμως στην επαναφορά ο Κώστας Κασελούρης έστειλε από κοντά την μπάλα στα δίχτυα, για το 1-1. Οι φιλοξενούμενοι δεν άργησαν να ανακτήσουν το προβάδισμα, όταν στο 37ο λεπτό, ο Πουλιάνος έκανε προσωπική ενέργεια και γύρισμα, και ο Κ. Γεωργάρας με προβολή έγραψε το 1-2.

Στο δεύτερο μέρος, ο Παναγροτικός πήρε προβάδισμα ασφαλείας στο 56ο λεπτό, όταν σε φάση διαρκείας, η μπάλα στρώθηκε τον Κ. Γεωργάρα, που με το δεύτερό του γκολ στο παιχνίδι, έγραψε το 1-3. Οι φιλοξενούμενοι κλείδωσαν τη νίκη τους, στο 63ο λεπτό, όταν ο Πουλιάνος εκμεταλλεύτηκε λάθος της αντίπαλης άμυνας, και αφού απέφυγε και τον Κόπανο, διαμόρφωσε το τελικό 1-4. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να κυνηγήσουν ένα γκολ, όμως στην καλύτερη φάση τους, στο 70', ο Λάζαρος έβγαλε δύσκολα σε κόρνερ το σουτ του Τσιρογιάννη και το τελικό σκορ έμεινε στα επίπεδα του 1-4.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Πολύζος Κωνσταντίνος - Αλευρή Κωνσταντίνα

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης) : Κόπανος, Χαλκιάς, Νάτσιος Χ., Κασελούρης Κ., Πάνος, Κοντογιάννης (54' Τσιρογιάννης), Νάτσιος Δ., Κασελούρης Π., Δήμος, Μανθιός (60' Νάτσιος Ε.), Παππάς

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Τσάτσος) : Λάζαρος, Θάνης (52' Μυφταράι), Μπότσαρης, Γείτονας Στ., Νταλάκας, Μένα, Γεωργάρας Λ., Γκίκας, Γείτονας Θ., Πουλιάνος (80' Παπασπύρου), Γεωργάρας Κ. (70' Νάσκαρης)