Εύκολα τους Φιλέλληνες ο Σκουφάς

Ένα γκολ λιγότερο από την προηγούμενη φάση του Κυπέλλου πέτυχε ο Σκουφάς που επικράτησε των Φιλελλήνων με 0-5.

Έχοντας ως πρωταγωνιστή το νεαρό Μαλτέζο που σημείωσε χατ-τρικ, ο Σκουφάς πέρασε από το Πέτα με 0-5, και έφτασε στα ημιτελικά του Κυπέλλου. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ νωρίς νωρίς, με τον Αντωνίου να κερδίζει πέναλτι στο 7ο λεπτό, και τον Πέτσα από την άσπρη βούλα να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, για το 0-1. Το 0-2 ήρθε στο 19ο λεπτό, με δύο παίκτες από τα "σπλάχνα" του Σκουφά να συνδυάζονται, με τον Μπελή να κάνει τη σέντρα, και το Μαλτέζο με σουτ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του. Στο 55ο λεπτό και πάλι ο Μαλτέζος ήταν ο δράστης του 0-3, με τον Παπαγιάννη αυτή τη φορά να σεντράρει, το Θεοδωρή να μεσολαβεί στη φάση, και το νεαρό μεσοεπιθετικό του Σκουφά να σκοράρει. Οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να μειώσουνστο 80ο λεπτό, με τον Κώτση να σουτάρει όμως τον Πέτσα να σταματά την μπάλα στη γραμμή, για να ολοκληρώσει το χατ-τρικ του ένα λεπτό μετά ο Μαλτέζος, με νέο σουτ, γράφοντας το 0-4. Το τελικό 0-5 διαμόρφωσε για το Σκουφά στο 86ο λεπτό ο Κυριαζής, έπειτα από ασίστ του Κλάιντι.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Μαζαράκος Νίκος - Λάμπρου Χάρης

Φιλέλληνες Πέτα (Σφήκας Γ.) : Παπαχαρίσης, Μπίζας (46' Κατέρος), Σερβετάς (79' Αγγέλης), Ζάμπας, Γούλας, Τσέτσος, Σιόγκας (69' Σεϊμένης), Τσουρής, Κώστας, Κώτσης, Παπαγιάννης (46' Σιαπάτης)

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας) : Μούτσιος (73' Σπύρου), Παπαγιάννης, Μπελής (56' Καρντάσι), Σχισμένος, Πέτσας, Θεοδωρής, Μαλτέζος, Τάσσος (53' Τζιότζιος), Κυριαζής, Αντωνίου (46' Βερλέκης), Κλάιντι