Στην επόμενη φάση η Φιλοθέη

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου προκρίθηκε η Φιλοθέη, νικώντας τον Απόλλωνα με 1-0.

Στη δεύτερη φάση του Κυπέλλου προκρίθηκε η Φιλοθέη επικρατώντας του Απόλλωνα Γλυκορίζου στην έδρα της με σκορ 1-0. Ο Απόλλωνας στο πρώτο μέρος ήταν πιο δραστήριος, φτάνοντας στην περιοχή, και δημιουργώντας φάσεις για γκολ με τους Γιάννενα και Γρηγορίου, χωρίς όμως να καταφέρει να πετύχει κάποιο γκολ. Η Φιλοθέη που ανέβηκε στο δεύτερο μισό είχε μια καλή φάση με φάουλ του Καραγιάννη που έφυγε άουτ.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 72ο λεπτό ήρθε η φάση που έκρινε τον αγώνα, με το Γιαννούλη να σεντράρει και τον υψηλόσωμο Βέλεγκα να πιάνει την ψηλοκρεμαστή κεφαλιά, νικώντας τον Μπίζα για το 1-0. Ο Απόλλων ανέβηκε ψάχνοντας την ισοφάριση και οι γηπεδούχοι είχαν μεγάλη φάση για το δεύτερο γκολ στην κόντρα, με το Ζώη ωστόσο να νικιέται δύο φορές από τον Μπίζα. Η πίεση των φιλοξενούμενων εντάθηκε, ωστόσο σε τρεις περιπτώσεις δεν κατάφεραν να σκοράρουν, με κυριότερη την κεφαλιά του Γιάννενα, που σταμάτησε στον Αχμέτη. Ίδια κατάληξη είχε και το τελευταίο σουτ του αγώνα, από φάουλ του Τρούλλη, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη σημαντική νίκη-πρόκριση.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Σιατής Κων/νος - Λάμπρου Χάρης  Παρατηρητής : Μπουντούρης Γιάννης

ΑΟ Φιλοθέης (Καυκιάς) : Αχμέτης, Μποχώτης, Ζώης Θ., Διαμάντης, Γιαννούλης Θ., Γιαννούλης Δ., Κατσιγιάννης, Καραγιάννης, Βέλεγκας (89' Σερέτης), Ζώης Δ. (60' Καλεύρας), Γόγαλης (80' Κολτούκης)

Απόλλων Γλυκορίζου (Κοσμάς) : Μπίζας, Τριαντάφυλλος, Ντάκουλας, Μπαλαδήμας (78' Δήμος), Θάνος, Τρούλλης, Γεωργάκης, Μαλέσκος, Γιάννενας, Δήμητσας, Γρηγορίου (60' Μπαλάφας)