Σπουδαίο "διπλό" για την Καμπή

Χάρη σε ένα γκολ του Μουστακλή στο 74ο λεπτό, η Καμπή πήρε δεύτερη συνεχόμενη σπουδαία νίκη, ανεβαίνοντας μόνη τέταρτη.

Η ΑΕ Καμπής είναι η ομάδα που ενισχύθηκε περισσότερο από οποιαδήποτε στην μεταγραφική περίοδο του Γενάρη, και αυτό αρχίζει να φαίνεται στον αγωνιστικό χώρο. Για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική επικράτησε έναντι ομάδας της πεντάδας, και ανέβηκε μόνη τέταρτη, σε μια θέση που οδηγεί στα μπαράζ. Από την πλευρά του ο Δίας που εντυπωσίασε στον πρώτο γύρο, έχει μία νίκη στα τελευταία τέσσερα ματς και υποχώρησε έκτος. Στο σημερινό ματς, οι δύο ομάδες αναλώθηκαν σε ένα παιχνίδι κέντρου χωρίς πολλές φάσεις, και φαινόταν πως όποια ομάδα σκόραρε θα έπαιρνε και το ροζ φύλλο. Το νικητήριο γκολ, το πέτυχε ο Μουστακλής, για τους φιλοξενούμενους στο 74ο λεπτό, με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής, με το 0-1 να είναι και το τελικό σκορ του αγώνα.

Διαιτητής : Αθανασίου Μπάμπης  Βοηθοί : Κυριάκου Χρήστος - Γεωργούλας Βαλάντης

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Τσαούσης, Τόλης, Λύκκας (74' Βασιλάκης), Θεμελής, Σμύρης, Στέργιος, Παππάς, Hyso, Γεώργος (67' Λάλος), Μπάφας, Αράπης

ΑΕ Καμπής (Σαραντάρης) : Σταμούλης, Βλάρας (72' Μαγγιώρος), Σταμάτης (46' Σαραντάρης), Καρράς, Θεοδώρου, Παπασπύρος, Γόγολος, Λάκκας Β., Μουστακλής, Πουλιάνος (76' Ντούπης), Cjapi