Σπουδαία νίκη για τη Φιλοθέη

Μεγάλη νίκη πέτυχε στα τελευταία λεπτά του αγώνα, η Φιλοθέη κόντρα στη Μέλισσα.

Χάρη σε ένα γκολ του εξαιρετικού φέτος Δημήτρη Γιαννούλη, η Φιλοθέη ανάγκασε τη Μέλισσα στην πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα. Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλά στον αγωνιστικό χώρο, και στο 10' είχαν ένα σουτ του Καλεύρα που έφυγε άουτ. Η Μέλισσα απάντησε στις ευκαιρίες στο 25', με το Μανιώτη να βρίσκει το Σιδηρόπουλο που με κεφαλιά σημάδεψε λίγο έξω από την αντίπαλη εστία, ενώ ένα λεπτό μετά νέο σουτ του Καλεύρα έφυγε άουτ. Στο ημίωρο, ο Δημήτρης Γιαννούλης είχε απευθείας κόρνερ στο δοκάρι, ενώ πέντε λεπτά μετά, ο Βασιλάκος επιχείρησε σέντρα σουτ που έφυγε λίγο άουτ. Στην τελευταία φάση του πρώτου μέρους, ο Σαγάνης σούταρε από μακριά, όμως ο Αθανασίου αν και λίγο δύσκολα, έβγαλε σε κόρνερ.

Στην επανάληψη, ο Καλεύρας έφτασε κοντά στο γκολ σε δύο περιπτώσεις, με το κεφάλι, όμως στο 60' το σταμάτησε ο Νικολάου, ενώ πέντε λεπτά μετά, η κεφαλιά του έφυγε λίγο άουτ. Οι γηπεδούχοι που ήταν ανώτεροι στο γήπεδο απείλησαν εκ νέου στο 77ο λεπτό, με το Βασιλάκο να βρίσκει το Δημήτρη Γιαννούλη, όμως τον τελευταίο να σημαδεύει για δεύτερη φορά το δοκάρι. Ο ίδιος ο Γιαννούλης είχε νέο καλό σουτ που έφυγε λίγο άουτ στο 80', ενώ δυο λεπτά μετά, η Μέλισσα έφτασε κοντά στο γκολ, με τον Κότσιαλο να σημαδεύει με τη σειρά του το δοκάρι από πάσα του Μανιώτη. Τελικά, κι ενώ όλα έδειχναν ότι το "Χ" θα ήταν το τελικό αποτέλεσμα, ο Καραγιάννης βρήκε στις καθυστερήσεις το Γιαννούλη, που έβαλε πλάτη τον αντίπαλό του, και με δυνατό σουτ νίκησε το Νικολάου, για το τελικό 1-0. Αξίζει να σημειωθεί, πως το παιχνίδι ήταν εξαιρετικό ανάμεσα σε δύο ομάδες που προσπαθούν να παίξουν ποδόσφαιρο στο γήπεδο.

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Λάμπρου Χάρης - Κοσίνας Βαγγέλης

ΑΟ Φιλοθέης (Λαζανάς-Καυκιάς) : Αθανασίου, Μποχώτης, Ζώης, Μπασιάκος, Διαμάντης, Γιαννούλης Σ., Βασιλάκος, Καραγιάννης, Κατσιγιάννης, Καλεύρας (88' Ζώης), Γιαννούλης Δ.

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Νικολάου, Γεωργούλας (75' Μπασιαδήμας), Κακοχρήστος (85' Μανιφάβας), Καλαμπόκης, Σεντόρης (68' Μήτσιος), Σαγάνης, Μανιώτης, Κωσταδήμας, Τσιάτσος, Σιδηρόπουλος, Κότσιαλος