Σπουδαία νίκη για τα Τζουμέρκα

Σημαντικής βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε ο ΑΟΚ Τζουμέρκων, με 1-0 επί του Παναγροτικού.

Σημαντικό βήμα για την απευθείας παραμονή του στην κατηγορία έκανε ο ΑΟΚ Τζουμέρκων, μετά και τη νίκη του επί του Παναγροτικού με 1-0. Το πρώτο μέρος κύλησε χωρίς πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, με τον Άγιο Σπυρίδωνα ελαφρώς καλύτερο, να έχει τη μοναδική αξιόλογη φάση, με το Λάζαρο να πλασάρει, και τον Καραμπούλα να αποκρούει.

Στο δεύτερο μέρος, οι  δύο ομάδες απείλησαν περισσότερο, με τους γηπεδούχους να έχουν στο πρώτο δεκάλεπτο δύο σουτ με τους Σαλτογιάννη και Αποστόλου από το ύψος της περιοχής που έφυγαν άουτ. Στο 65ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να πάρουν κεφάλι στο σκορ, όταν ο Θοδωρής Γείτονας εκτέλεσε φάουλ, και ο Καραμπούλας με τη βοήθεια του δοκαριού αποσόβησε το γκολ. Τελικά, το γκολ το πέτυχε ο ΑΟΚ Τζουμέρκων στο 73', χάρη σε ωραία προσωπική προσπάθεια του Αποστόλου έπειτα από πάσα του Στύλιου, που πλάσαρε εύστοχα στο τετ α τετ το Λάζαρο και έγραψε το 1-0. Στην τελευταία τους φάση στο ματς, οι φιλοξενούμενοι είχαν λίγο πριν το τέλος, μια κεφαλιά του Στάθη Γείτονα έπειτα από κόρνερ του Θεοδώρου, η οποία έφυγε άουτ, με το 1-0 να παραμένει για τους γηπεδούχους.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Κούσουλας Γιώργος - Γεωργούλας Βαλάντης

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Γεωργίου) : Καραμπούλας, Κουτρομάνης Ηλ. (89' Σπανός), Τσιμπολοκούκος, Κοντοδήμας, Μαλέσκος, Στύλιος, Κουτρομάνης Κ., Κατσάνος, Σαλτογιάννης, Αποστόλου, Τσέτσος

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Θεοδώρου) : Λάζαρος, Ματσούκας, Ντάκουλας, Στέργιος, Θάνος, Θεοδώρου, Κριτσιμας (87' Κωλέτσης), Χαλάστρας, Γείτονας Στ., Γείτονας Θ., Λάζαρος Π. (78' Σακαγιάννης)