Σπουδαία ανατροπή στα Τζουμέρκα για το Δία

Παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0, ο Δίας γύρισε το ματς και επικράτησε των Τζουμέρκων με 2-3.

Επιτυχιών συνέχεια για το  Δία, που δείχνει φέτος αποφασισμένος για το βήμα παραπάνω. Στο χτεσινό παιχνίδι στα Τζουμέρκα, οι φιλοξενούμενοι παρ' ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ, με 2-0 κατάφεραν να γυρίσουν το ματς, πετυχαίνοντας μάλιστα τα δύο γκολ της ανατροπής στο τελευταίο δεκάλεπτο. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ 11ο λεπτό, από σέντρα-σουτ του Χάρου, για να διπλασιάσουν τα τέρματά τους, στο 66ο λεπτό, όταν ο Νίκος Διονύσης εκμεταλλεύτηκε λάθος εκτίμηση του Ράμμου και πέτυχε το 2-0. Πέντε λεπτά αργότερα ξεκίνησε η αντεπίθεση του Δία, που μείωσε με προσπάθεια του Μούστο, για να αναλάβει δράση ο Κωλέτσος, που με δύο τέρματα έδωσε τη νίκη στην ομάδα του. Αρχικά, στο 81ο λεπτό, έφερε το παιχνίδι στην ισοπαλία από το ύψος της μικρής, πετυχαίνοντας το 2-2, για να διαμορφώσει το τελικό 2-3 στο 86ο λεπτό, με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής, χαρίζοντας μεγάλη νίκη στο Δία.

Όσο για τον ΑΟΚ Τζουμέρκων, ξεκίνησε δυναμικά τη σεζόν, ενισχύοντας το ρόστερ του, όμως η συνέχεια δεν είναι ανάλογη, ενώ θα πορευτεί χωρίς τους Κώστα και Ανδρέα Τζαλοκώστα που αποκτήθηκαν το καλοκαίρι, καθώς αμφότεροι αποχώρησαν για τη Δόξα Ωρωπού και την Α' ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας, πριν προλάβουν να βοηθήσουν ουσιαστικά την ομάδα των Τζουμέρκων.

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Στούπας Παύλος - Αλευρή Κωνσταντίνα

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Μαργώνης) : Καραμπούλας, Τσιάπαλης (82' Κατσάνος Κ.), Κουτρομάνης, Κωνσταντινίδης, Σπανός, Κατσάνος Γ., Διονύσης Ν., Στύλιος, Μακρής, Χάρος, Διονύσης Γ. (82' Βαρούχος)

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Ράμμος, Μπολιεράκης, Μπεκιάρης, Τσιώλης, Τζιανούμης, Τσιτώνης (79' Βασιλάκης), Μούστο, Σίμος, Κωλέτσος, Ματσούκας (65' Παπαστάθης), Μίκροβας