Παρέμεινε τρίτη η Δόξα

Σταθερά στην τρίτη θέση παραμένει η Δόξα, μετά τη σημαντική νίκη της επί του Απόλλωνα, με 1-0.

Σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη σε πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο, η Δόξα κατάφερε να πάρει το παιχνίδι στις λεπτομέρειες, χάρη σε μια στημένη φάση. Αυτή ήρθε στο 16ο λεπτό, όταν ο Βασιλάκης εκτέλεσε φάουλ, και ο Σιλιόγκας με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ντεκούλη, γράφοντας το 1-0, που έμελλε να παραμείνει και ως τελικό σκορ. Οι φιλοξενούμενοι είχαν δύο καλές στιγμές για την ισοφάριση, η πρώτη σε κεφαλιά του Γεωργάκη από θέση πλάγια με τη μπάλα να βρίσκει στην εξωτερική πλευρά των δικτύων, και η δεύτερη λίγο αργότερα με κεφαλιά του Γιώτη στο δεύτερο δοκάρι έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Παππά να έχει ίδια κατάληξη. Στο 35ο λεπτό, ο Βασιλάκης έφυγε στην κόντρα επίθεση, πλάσαρε από καλή θέση όμως η μπάλα κόλλησε στη λάσπη και χάθηκε μεγάλη ευκαιρία για το 2-0.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν καλά και είχαν μια καλή κεφαλιά του Σιλιόγκα που έφτασε κοντά στο δεύτερο γκολ, όμως η μπάλα βρήκε στο πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού. Οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν ψάχνοντας την ισοφάριση ωστόσο η κλασικότερη ευκαιρία του δευτέρου μέρους ανήκε στη Δόξα όταν έπειτα από παράλληλο γύρισμα, ο Σιλιόγκας βρέθηκε σε καλή θέση, όμως η μπάλα κόλλησε στο βαρύ αγωνιστικό χώρο, και δεν του επέτρεψε να τελειώσει καλά τη φάση. Οι δύο ομάδες προσπάθησαν να δημιουργήσουν φάσεις για γκολ, όμως η κακή κατάσταση του αγωνιστικού χώρου δεν επέτρεψε κάτι τέτοιο, ένα γεγονός που ευνόησε τους γηπεδούχους, που πήραν τελικά το ροζ φύλλο αγώνος.

Διαιτητής : Κωστούλας Αριστοτέλης  Βοηθοί : Καραγιάννης Θοδωρής - Πολύζος Κωνσταντίνος

Δόξα Άρτας (Νίκου) : Νίκου, Βελάετης, Πατσαβούρας (32' Δήμος), Αράπης, Στέργιος, Τυρολόγος, Κάλλιας, Οικονόμου (71' Τσιγαρίδας), Θανάσης (87' Τάγκας), Βασιλάκης, Σιλιόγκας

Απόλλων Γλυκορίζου (Κοσμάς) : Ντεκούλης, Τριαντάφυλλος, Παππάς (69' Γρύλλης), Κατσιγιάννης, Γιώτης, Καφαλής, Γεωργάκης, Δήμος, Κορέλης, Δήμητσας (63' Μπαλαδήμας), Γρηγορίου