Σκόρπισε τον Καραϊσκάκη και έμεινε στην κορυφή η Ανέζα

Περίπατο έκανε η Ανέζα κόντρα στον ουραγό Καραϊσκάκη, παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας.

Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισε η Ανέζα κόντρα στον Καραϊσκάκη, τον οποίο συνέτριψε με 0-7 και έμεινε με το απόλυτο των νικών, στην κορυφή της βαθμολογίας, μαζί με τον ΠΑΣ Κομμένου και την ΑΕ Σελλάδων. Αντίθετη πορεία για τον Καραϊσκάκη, που από τα "μεγαλεία" των ανώτερων κατηγοριών, έχει μετατραπεί σε σάκο του μποξ στη Β' κατηγορία, μην μπορώντας να σταθεί ανταγωνιστικά μέχρι στιγμής σε κάποιο παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 10ο λεπτό, όταν ο Άκης Παππάς έκανε το παράλληλο γύρισμα, και ο Δημογιάννης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 0-1. Το δεύτερο γκολ δεν άργησε να έρθει, με το Μητσαρά με κεφαλιά, στο 15ο λεπτό, μετά από σέντρα του Φ. Παππά να γράφει το 0-2. Ο Ρώσσιος έψαξε το γκολ και αφού αρχικά, είχε δοκάρι και χαμένο τετ α τετ, έγραψε το 0-3, στο 20ο λεπτό, όταν πλάσαρε μετά από παράλληλο γύρισμα του Φ. Παππά. Οι φιλοξενούμενοι δε σταμάτησαν να ψάχνουν το γκολ, και στο 30ο λεπτό, ο Κ. Χουλιάρας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, με δυνατό σουτ για το 0-4. Το σκορ ημιχρόνου ήταν 0-5, με τον Κοντό λίγα λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς, με ατομική προσπάθεια να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο μέρος, όπως ήταν αναμενόμενο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με την Ανέζα, όμως να βρίσκει ευκαιρίες και για άλλα γκολ. Στο 73ο λεπτό, ο Καραμέτσος, βρήκε κάθετα το Ρώσσιο, και εκείνος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, έγραψε το 0-6. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 82ο λεπτό, ο Κοντός, που βρήκε δίχτυα με τη σειρά του για δεύτερη φορά στο ματς, με προσωπική ενέργεια, για το 0-7, με την Ανέζα να κάνει διαχείριση του αποτελέσματος στη συνέχεια, μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του κου Φάντη.

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Βαρέλης Βασίλης - Μέκιος Σπύρος

ΑΕ Καραϊσκάκης : Τσουπράς, Κατσάνος, Μπούρας, Κουτσούκης, Κλέιντι, Μόγιας, Τσόλης, Τσούνης, Παππάς, Γαλανός, Δημητρίου

ΠΑΣ Ανέζα (Παπαγεωργίου) : Τσαμπάς, Χουλιάρας Α., Παππάς Φ. (30' Κοντός), Μητσαράς, Παπανίκου, Ρώσσιος, Χουλιάρας Ν., Καραμέτσος, Δημογιάννης, Παππάς Θ., Χουλιάρας Κ.