Σημαντικό "διπλό" κόντρα στο Δία για τη Φιλοθέη

Σημαντική νίκη πέτυχε η Φιλοθέη κόντρα στο Δία, με το καθαρό 0-3.

Σημαντική νίκη σημείωσε η Φιλοθέη που έπιασε θέση στην τετράδα δείχνοντας πως θα αποφύγει την περσινή κακή σεζόν. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 15ο λεπτό, όταν μετά από χέρι αμυνόμενου κέρδισαν πέναλτι, και ο Δ. Καραγιάννης το μετέτρεψε σε γκολ, γράφοντας το 0-1. Στο 26ο λεπτό, ο Μίκροβας απείλησε όμως ο Κατσαντούλας αντέδρασε σωστά.

Στο δεύτερο μέρος, ο Δίας ανέβηκε στο γήπεδο και έψαξε την ισοφάριση, όμως ο Φιλοθέη σημείωσε και δεύτερο γκολ, όταν ο Σιαπέρας βρήκε με ωραία μεγάλη μπαλιά τον Κυριαζή στον κενό χώρο, και εκείνος κρέμασε τον εξερχόμενο Γκουσάιλα, γράφοντας το 0-2. Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν και τρίτο γκολ στο ματς, στο 88ο λεπτό, τελειώνοντας την υπόθεση νίκη, με το Δ. Καραγιάννη να διαμορφώνει με το δεύτερο του τέρμα στο ματς, το τελικό 0-3, μετά από ασίστ το Τρούλλη. Στο 90ο λεπτό, ο Δίας είχε την ευκαιρία να μειώσει, όμως το φάουλ του Μίκροβα πέρασε ελάχιστα άουτ, και το 0-3 παρέμεινε.

Διαιτητής : Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Τσιώρη Ιωάννα

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Γκουσάιλα, Δοσούλας Λ. (60' Βασιλάκης), Παραλίκας, Καρακώστας (75' Αθανασούλας), Βασιλείου, Δοσούλας Κ., Κόξιας, Κανελλόπουλος, Σίμος, Μίκροβας, Καλύβας

ΑΟ Φιλοθέης (Σιαπέρας) : Κατσαντούλας, Ζώης, Ευθυμίου, Μάρκου (88' Παππάς), Τρούλλης, Κατσιγιάννης, Κύρκος (88' Γόγαλης), Γιαννούλης (20' λ.τρ. Κυριαζής), Καραγιάννης Α. (59' Σιαπέρας), Καραγιάννης Δ., Βασιλάκος (59' Τσιάπαλης)