Σημαντική νίκη για την Ανέζα κόντρα στο Μενίδι (vid)

Embed video:

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε η Ανέζα, κόντρα στο Μενίδι, χάρη σε ένα γκολ του Παπανδρέου.

Νίκη που την είχε μεγάλη ανάγκη πέτυχε η Ανέζα κόντρα στην ΑΕ Μενιδίου, επικίνδυνη με 4 βαθμούς από την επικίνυδνη ζώνη. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο 10' με σουτ του Βλάχα, για να φτάσει κοντά στο γκολ η Ανέζα στο 20', όταν έπειτα από φάουλ του Κοτρότσιου στο δεύτερο δοκάρι, ο Χουλιάρας εξ επαφής σημάδεψε το δοκάρι. Στο 22ο λεπτό ο Νούσιας έφυγε στην πλάτη της άμυνας όμως δεν τελείωσε σωστά τη φάση, για να φτάσουμε στο γκολ που έκρινε το ματς τρία λεπτά μετά, όταν από βαθιά μπαλιά του Ιωάννου από το κέντρο και αδράνεια της άμυνας, ο Παπανδρέου με δυνατό σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής έγραψε το 1-0. Η ΑΕΜ απάντησε στο 32', με το Βλάχα να βγάζει το Δάσκαλο σε τετ α τετ, όμως το Γεωργάκη να διώχνει με τα πόδια.

Το δεύτερο μέρος είχε λιγότερες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, με το Μενίδι να έχει τη μεγαλύτερη στο 62ο λεπτό, όταν ο Δάσκαλος φάτσα με το Γεωργάκη σούταρε άσχημα και έστειλε την μπάλα άουτ. Η Ανέζα τελείωσε το ματς με 9 ποδοσφαιριστές, λόγω δεύτερης κίτρινης στον Παπανδρέου στο 80ο λεπτό, και στο Λ. Ρώσσιο στο 85ο. Περισσότερες φάσεις, στο βίντεο του Χρήστου Αλεξόπουλου παραπάνω.

Διαιτητής : Αθανασίου Μπάμπης  Βοηθοί : Κούσουλας Γιώργος - Μαζαράκος Νίκος

ΠΑΣ Ανέζα (Παππάς) : Γεωργάκης, Χουλιάρας, Ρώσσος, Ρώσσιος Γ., Μυτικιώτης, Στεργίου (74' Τσαμπάς Π.), Ρώσσιος Λ., Ιωάννου, Παπανδρέου, Κοτρότσιος, Σιώζος Μ. (52' Ρούμπος)

ΑΕ Μενιδίου (Παπαγεωργίου) : Παπαθανασίου, Πλατογιάννης, Καναράς (55' Κολιούλης), Σαββίδης, Παντιώρας (65' Μόσχος), Βανάκας, Μανθιός, Κασελούρης Π., Νούσιας, Βλάχας, Δάσκαλος (80' Κασελούρης Κ.)