Σημαντική ισοπαλία για τον Καραϊσκάκη στα Τρίκαλα

Στο 0-0 έμειναν στα Τρίκαλα η τοπική ομάδα με τον Καραϊσκάκη, με την αρτινή ομάδα να παραμένει μόνη στην 8η θέση.

Ισόπαλες χωρίς τέρματα αναδείχτηκαν στο Στάδιο Τρικάλων, ο τοπικός ΑΟΤ με τον Καραϊσκάκη, που με την ισοπαλία αυτή ανέβηκε στο 40 βαθμούς. Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι μπήκαν λίγο πιο επιθετικά στο γήπεδο, χωρίς όμως να καταφέρουν να δημιουργήσουν κάποια σημαντική ευκαιρία, καθώς η άμυνα του Καραϊσκάκη αντιμετώπισε εύκολα την υποψία πίεσης. Στη συνέχεια, οι φιλοξενούμενοι ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, προσπαθώντας να δημιουργήσουν καταστάσεις μπροστά στην εστία του Αποστολίδη, χωρίς όμως και εκείνοι να απειλήσουν ουσιαστικά. Η πρώτη φάση του ματς άργησε να έρθει, με τον Τόμιτς στο 35' να δοκιμάζει το πόδι του, έξω από την περιοχή, όμως την μπάλα να φεύγει άουτ. Λίγο πριν τη συμπλήρωση των 45', οι γηπεδούχοι είχαν ακόμα μια καλή φάση, όταν η μπάλα κόντραρε και σηκώθηκε, με το Σαχινίδη να προσπαθεί με εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι να σκοράρει, με την μπάλα όμως να φεύγει άουτ, και το ημίχρονο να βρίσκει τις δυο ομάδες ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Στο δεύτερο μέρος, ο ρυθμός έπεσε ακόμη περισσότερο, με τις δύο ομάδες να δυσκολεύονται αισθητά να δημιουργήσουν σοβαρές προϋποθέσεις για γκολ, καθώς και οι δύο αμυντικές γραμμές απομάκρυναν τους πιθανούς κινδύνους. Η πρώτη καλή στιγμή ήρθε στο 72', όταν ο Πάνος πήρε την κεφαλιά έπειτα από μπαλιά του Ζγκούρι, όμως ο Μέλκας μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα. Η είσοδος του Μπουσινάκη παραλίγο να φέρει τα πάνω κάτω στο παιχνίδι, αφού τρία λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο έφτασε μια ανάσα από το 0-1, όταν ο Κυριάκης, έκανε το γύρισμα, μετά από εξαιρετική κούρσα, όμως ο αριστεροπόδαρος μεσοεπιθετικός δεν κατάφερε να βάλει την προβολή όπως θα ήθελε, από πολύ καλή θέση, χάνοντας τεράστια ευκαιρία. Ο Μπουσινάκης είχε ραντεβού με την ατυχία για ακόμα μια φορά στην καριέρα του, αφού λίγο πριν τελειώσει το ματς και ενώ βρισκόταν στο γήπεδο ούτε για 15' και για πρώτη φορά φέτος με τα χρώματα του Καραϊσκάκη, φάνηκε να χτυπά άσχημα το χέρι του και αντικαταστάθηκε αμέσως από το Νικολόπουλο, με τις ευχές όλων ο παίκτης να έχει αποφύγει κάποια μεγάλη ζημιά και να είναι σύντομα γερός στα γήπεδα. Τα τελευταία λεπτά κύλησαν χωρίς κάτι ιδιαίτερο, με τις δύο ομάδες να μένουν στην ισοπαλία, και την αρτινή ομάδα να παραμένει πάνω από τα Τρίκαλα στο βαθμολογικό πίνακα, με τους φίλους των γηπεδούχων να μη μένουν ικανοποιημένοι από την απόδοση της ομάδος τους και να αποδοκιμάζουν.

Γκολ : -

Κίτρινες : Γροντής, Ανδρεόπουλος / Θεολόγου

Κόκκινες : -

Διαιτητής : Κιγιντζή (Θράκης)  Βοηθοί : Βογιατζής (Καρδίτσας) - Παπαλίτσας (Καρδίτσας)  4ος : Τεβεκέλης (Μακεδονίας)

Τρίκαλα (Γράφας) : Αποστολίδης, Πάνος, Γκόλιας, Βέρζτος, Κοτσώνης, Ανδρεόπουλος, Τσιάρας, Μιλοσάβλιεφ (83' Τσίπρας), Σαχινίδης, Τόμιτς (67' Γροντής), Γιαννιτσάνης (64' Ζγκούρι)

Καραϊσκάκης (Παπαβασιλείου) : Μέλκας, Παπανίκου, Τσοντάκης (75' Μπουσινάκης – 88' λ.τρ. Νικολόπουλος), Καραγιαννίδης, Θεολόγου, Μακρής, Μακρίδης, Ψιάνος, Λουκίνας, Δημητριάδης (64' Κυριάκης), Κόλλινς