Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Κομπότι και Κομμένο

Στην ισοπαλία με 1-1 έμειναν ο Σκουφάς Κομποτίου και ο ΠΑΣ Κομμένου, παίρνοντας από ένα βαθμό.

Χάρη σε ένα γκολ του Δήμου στο 87ο λεπτό, ο Σκουφάς κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα κόντρα στον ΠΑΣ Κομμένου, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1-1. Η ιστορική ομάδα του Σκουφά αγωνίστηκε με αρκετές απουσίες, αφού αποχώρησαν οι Καρδάσι, Καλπακούλας και Σιατής, ενώ έχοντας τραυματίες τους Μαλτέζο και Δάσκαλο, δεν είχε λύσεις, παίζοντας με πολλά νεαρά παιδιά.

Το πρώτο μέρος δεν είχε κάποια φάση άξια αναφοράς, ενώ ανάλογη ήταν και η εικόνα στο δεύτερο μέρος, με το Κομμένο να ανοίγει το σκορ στο 60ο λεπτό, όταν ο Κώτσης υπέπεσε σε πέναλτι, το οποίο ανέλαβε να εκτελέσει ο Γιάννενας, ευστοχώντας και γράφοντας το 0-1. Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι πίεσαν, έχοντας την κατοχή της μπάλας, χωρίς τη μεγάλη φάση, μέχρι το 87ο λεπτό, όταν μετά από ωραία εναλλαγή της μπάλας, και σέντρα, τελικός αποδέκτης ήταν ο Δήμου στο δεύτερο δοκάρι, με το νεαρό μέσο με πλασέ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1 και χαρίζοντας το βαθμό στην ομάδα του.

Διαιτητής : Μαρδάς Β. (Αχαΐας)  Βοηθοί : Παλαιολόγος Απ. (Αχαΐας) - Σπηλιόπουλος Α. (Αχαΐας)

Σκουφάς Κομποτίου (Μαγκάκης) : Βατούγιος, Στράτος, Κώτσης, Κασελούρης Κ. (46' Παπανδρέου Χ.), Παπαγεωργίου, Καραδήμας, Δήμου, Τσούμαλης (60' Βασίλας), Παπανδρέου Φ., Μασκαλαβάνος (55' Χαβέλας), Κασελούρης Π.

ΠΑΣ Κομμένου (Μπαλάτσας) : Σταμάτης, Σερδενές, Γεωργούλας, Νάτσιος Σ., Κοσμάς, Ανδρέας, Παππάς, Ρίζος, Γιάννενας, Κατσούλης, Κωσταδήμας