«Σεφτέ» στις νίκες η Κ19 του Καραϊσκάκη

Σεφτέ στις νίκες έκανε η Κ19 του Καραϊσκάκη στο πρωτάθλημα Νέων της Super League 2.  Οι «πράσινοι» μετά από τρεις αγωνιστικές ξεκόλλησαν από τον πάτο της βαθμολογίας του δευτέρου ομίλου.

Οι γηπεδούχος ομάδα του Καραϊσκάκη άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό, όταν έπειτα από κάθετη πάσα του Μαργώνη, ο Κασσίμης με πλασέ έκανε το 1-0. Στο 34ο λεπτό, η αρτινή ομάδα διπλασίασε τα τέρματά της, όταν από εκτέλεση φάουλ του Μαργώνη, ο Καζέλης με κεφαλιά έκανε το 2-0. Μάλιστα ο Καζέλης έξι λεπτά αργότερα θα μπορούσε να πετύχει το δεύτερο τέρμα του στο παιχνίδι, όμως η μπάλα πέρασε λίγο άουτ, σε απευθείας εκτέλεση φάουλ που δοκίμασε.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πετύχουν ένα γκολ και να ξαναμπούν στο παιχνίδι, όμως στο 60' το σουτ του Κουτσούκη το απέκρουσε ο Γιαννάκος. Δεν συνέβη το ίδιο όμως στο 71ο λεπτό, όταν ο Δρόσος ανατράπηκε από τον Αρτέμη και κέρδισε πέναλτι, με τον Κουτσούκη που ανέλαβε την εσχάτη των ποινών να μειώνει σε 2-1. Πέντε λετπά αργότερα όμως, ο Καζέλης με απευθείας εκτέλεση κόρνερ ξεγέλασε το Μέκρα και έκανε το 3-1. Στο 81ο λεπτό, έπειτα από σύγχυση στην περιοχή του Απόλλωνα, ο Γκαναβίας με σουτ από πλάγια πέτυχε το 4-1, κλειδώνοντας τη νίκη για την ομάδα του. Το τελικό 4-2 διαμορφώθηκε στο 87ο λεπτό, όταν ο Δρόσος εκτέλεσε φάουλ και ο Παναγιώτου με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Διαιτητής: Νίκου Θοδωρής (Άρτας)  Βοηθοί: Νούσσιας Οδυσσέας (Άρτας) - Μάνος Δημήτρης (Άρτας)

Κ19 Καραϊσκάκης (Σφήκας): Γιαννάκος, Μήτσιος, Τσαμπάς (88΄ Θεμελής), Αρτέμης (81' Ευαγγέλου), Γιαννούλης, Παπαδόπουλος, Κασσίμης (71' Πάστρας), Μαργώνης, Καζέλης (88' Κακιώνης), Τσίρκας (88' Ασημάκης), Γκαναβίας

Κ19 Απόλλων Λάρισας: Μέκρας, Μαχούχας, Παλαιολόγου, Παπαδόπουλος Δ. (46' Δρόσος), Σκύφτας (63' Πέπα), Μπροτσιας, Τσουλάνι (54' Τσολάκης), Τσούπρος (46' Παπαθανασίου), Παναγιώτου, Εστιάδης (63' Ευθυμιάδης), Κουτσούκης