Σαρωτική η Ολυμπιάδα, διέσυρε τα Τζουμέρκα

Ασταμάτητη ήταν η Ολυμπιάδα κόντρα στα Τζουμέρκα, επικρατώντας με το ευρύ 8-1.

Δείγμα των δυνατοτήτων της κατέθεσε σήμερα στον αγωνιστικό χώρο η Ολυμπιάδα, συντρίβοντας τον ΑΟΚ Τζουμέρκων με 8-1. Πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ο Λάμπρος Δήμος που σημείωσε 4 τέρματα, με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να κοιτάξουν στα μάτια τους αντιπάλους τους. Οι γηπεδούχοι στο πρώτο δεκάλεπτο είχαν σημειώσει ήδη δύο τέρματα, με ισάριθμες εκτελέσεις πέναλτι του Λάμπρου Δήμου και του Γιώργου Δήμου, για να φτάσουν στο 3-0 στο 15ο λεπτό, με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Λάμπρου Δήμου. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν προσωρινά στο 30ο λεπτό, με γκολ του Βαρούχου, ωστόσο στην επανάληψη, οι νικητές ήταν σαρωτικοί και έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους.

Στο 53ο λεπτό ο Κούσης που πέρασε στο ημίχρονο ως αλλαγή πέτυχε το 4-1 για την ομάδα του, ενώ ο ίδιος παίκτης σημείωσε στο 63' το 5-1. Το 6-1 σημείωσε στο 71ο λεπτό ο Λάμπρος Δήμος με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ, σημειώνοντας χατ-τρικ, για να γράψει και ο Παπαγιάννης το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ, πετυχαίνοντας από θέση τετ α τετ το 7-1. Το τελικό 8-1 διαμόρφωσε εκ νέου ο Λάμπρος Δήμος με το τέταρτο γκολ του με νέο ωραίο πλασαριστό σουτ, ολοκληρώνοντας την πολύ καλή εμφάνιση της Ολυμπιάδας.

Διαιτητής : Διονύσης Δημήτρης  Βοηθοί : Στούπας Παύλος - Λάμπρου Χάρης

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Βέτσιος-Δήμος) : Λάμπρου (71' Παππάς), Πανής, Παπαθανασίου (65' Αράπης), Παχούλας, Σμύρης, Παπαμιχάηλ, Γεωργούλας, Δήμος Γ. (67' Μπόνιος), Καραμέτσος (46' Κούσης), Δήμος Λ., Παπαγιάννης

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Μαργώνης) : Καραμπούλας (60' Μάνδαλος), Κουτρομάνης, Μακρής, Κωνσταντινίδης, Βόιδαρος (46' Σπανός), Κατσάνος Γ., Διονύσης Γ., Στύλιος, Κατσάνος Κ., Διονύσης Ν., Βαρούχος (70' Μαργώνης)