Πρώτο τρίποντο για την Ανέζα

Σημαντική νίκη πέτυχε στο Κορφοβούνι η Ανέζα, και αποσπάστηκε από τον πάτο της βαθμολογίας.

Σημαντικό διπλό πέτυχε στην έδρα του ΑΟΚ ο ΠΑΣ Ανέζα, με 2-3, ανοίγοντας μάλιστα έτσι λογαριασμό στο βαθμολογικό πίνακα, και παίρνοντας ψυχολογική "ανάσα" μετά τη βαριά ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής από το Κομπότι. Μόλις στο 4ο λεπτό, οι  φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ, όταν από κάθετη μπαλιά του Παπανδρέου, ο Παπαγεωργίου με πλασέ, νίκησε τον Κίτσιο για το 0-1. Στο 15ο λεπτό, ωραία επίθεση του ΑΟΚ κατέληξε σε πάσα του Θάνου στον Ευθυμίου, που από θέση τετ α τετ όμως πλάσαρε άουτ. Στο 25ο λεπτό, ο Παπανδρέου είχε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά της ομάδας του, όμως απέναντι από τον Κίτσιο πλάσαρε άουτ. Οι δυο τελευταίες στιγμές του πρώτου μέρους ανήκαν στον ΑΟΚ, με τον Ευθυμίου στο 35' να σουτάρει άουτ, ενώ πέντε λεπτά μετά, ίδια κατάληξη είχε και η κεφαλιά του Στασινού. Λίγα λεπτά πριν τη λήξη του α' ημιχρόνου αποβλήθηκε από τον πάγκο των γηπεδούχων ο προπονητής της ομάδας, Νίκος Πλιάτσικας, μετά από διαμαρτυρία προς τους διαιτητές του παιχνιδιού.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι κυνήγησαν την ισοφάριση και τη βρήκαν στο 63ο λεπτό, όταν ο Ντάλλας εκτέλεσε το φάουλ, ο Στασινός σούταρε στην κίνηση και νίκησε το Δημολένη για το 1-1. Οι γηπεδούχοι δεν πρόλαβαν να χαρούν το γκολ τους, καθώς δύο λεπτά μετά, σε κόντρα επίθεση ο Παπαγεωργίου και πάλι βρέθηκε σε καλή θέση και πλάσαρε εύστοχα για το 1-2. Λίγα λεπτά αργότερα, ο Αντωνίου είχε ένα καλό σουτ για το Κορφοβούνι που έφυγε άουτ, για να κλειδώσει τη νίκη της η Ανέζα στο 77', όταν σε ακόμα μία αντεπίθεση κατάφερε με τον Παπανδρέου να φτάσει στο 1-3. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν στις καθυστερήσεις να ξαναμπούν στο ματς, όταν ο Ντάλλας με τη δεύτερη ασίστ του στο ματς βρήκε το Βασιλείου που με κεφαλιά έγραψε το 2-3, ενώ και πάλι ο Ντάλλας με νέα σέντρα βρήκε λίγο αργότερα τον Κοντοδήμα, που δεν μπόρεσε όμως με κεφαλιά να βρει εστία, και το 2-3 για την Ανέζα παρέμεινε.

Διαιτητής : Παπαδημητρίου Δονάτος  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Μαζαράκος Νίκος

ΑΟ Κορφοβουνίου (Πλιάτσικας) : Κίτσιος, Τάτσης, Κωνσταντίνου, Κοντοδήμας, Αντωνίου, Μήτσιος, Ζαγγανάς (46' Βασιλείου), Βάσιος (59' Ντάλλας), Στασινός (84' Παππάς Α.), Ευθυμίου (82' Παππάς Β.), Θάνος

ΠΑΣ Ανέζα (Παππάς) : Δημολένης, Ρώσσος, Ντούλας, Μητσαράς, Ζώης (80' Μυτικιώτης), Μπάφας (90' Μπαλάγκας), Ρώσσιος, Παπαγεωργίου, Παπανδρέου (90' Ρούμπος), Κοτρότσιος, Σιώζος