Πρώτη νίκη για την Αναγέννηση το 2020

Νίκη μέσα στην έδρα της πέτυχε η Αναγέννηση Άρτας κόντρα στο Πανόραμα με 32-23, βελτιώνοντας το ρεκόρ της στο πρωτάθλημα σε 7-4, παίρνοντας το ροζ φύλλο για πρώτη φορά το 2020, έπειτα από 4 σερί ήττες σε πρωτάθλημα και κύπελλο.

Για 25 λεπτά η ομάδα του Πανοράματος ήταν κοντά στο σκορ απέναντι στην Αναγέννηση, όμως στο τελευταίο πεντάλεπτο του α' ημιχρόνου η αρτινή ομάδα με ένα σερί 5-1, πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με 17-12. Στην επανάληψη, η Αναγέννηση κατάφερε να διατηρήσει και στη συνέχεια να αυξήσει το προβάδισμά της και να φτάσει σε μία άνετη νίκη με 32-23. Την παράσταση έκλεψε η Τσιομπάνου, η οποία σκόραρε 14 τέρματα, με την Εμμανουηλίδου να την ακολουθεί με 9.

Διαιτητές: Τέμης (Πτολεμαϊδα) - Πήτας (Κοζάνη)

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-4, 6-6, 10-8, 12-11, 17-12 (ημίχρονο), 20-15, 22-16, 25-17, 28-19, 30-21, 32-23

Δίλεπτα: 0-3  Πέναλτι: 4/4 - 3/3

Αναγέννηση Άρτας (Ντάλας): Μάμαλη, Μπαλάφα 4, Σκουτέλα 1, Εμμανουηλίδου 9, Νάτσο, Σκάρα, Νούλα, Θεοδοσοπούλου Β., Σπυριδοπούλου 1, Τσιομπάνου 14, Καναρά, Θεοδοσοπούλου Σ., Ρόκομου, Παπακοσμά, Νταβίντοβιτς 3, Μαυροπούλου

ΑΕΠ Πανόραμα (Κουμιτσάρσκα): Κουτσιμάνη, Αναστασιάδου, Λιούκα, Κουρκουλάκη, Παπαδοπούλου Γ. 4, Τσαρτσίου, Κυρικλίδου 2, Ντάντιρα, Αμανατίδου 4, Κουκλοτίδου 1, Ευσταθιάδου, Προκοπίδου 6, Τσερέπη 1, Σπανού, Παπαδοπούλου Α. 5