Μεγάλο "διπλό" στο τέλος για το Κλειδί

Σπουδαία νίκη πέτυχε μέσα στην Καμπή, ο ΑΟ Κλειδίου, επικρατώντας στο 88', με 0-1.

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη σημείωσε στα τελευταία λεπτά, ο ΑΟ Κλειδίου, στην έδρα της Καμπής, κλείνοντας με ένα μεγάλο "διπλό" τον εξαιρετικό πρώτο του γύρο. Στο 5ο λεπτό μόλις, οι φιλοξενούμενοι απείλησαν όταν ο Χάρος έκλεψε την μπάλα από τον Αλεξίου, σε μια φάση που οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι του τερματοφύλακα της Καμπής. Στο 8ο λεπτό, ο Βασιλάκης είχε καλό σουτ που έφυγε λίγο άουτ. Οι δύο ομάδες δε δημιούργησαν πολλές φάσεις, σε ένα σφιχτό, όπως αναμενόταν, παιχνίδι, με το Κλειδί να είναι εκείνο που είχε και την τελευταία καλή στιγμή στο πρώτο μέρος, με το Φελέκη να σουτάρει με τη σειρά του, λίγο έξω από την εστία της Καμπής.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να έχουν περισσότερη ώρα την κατοχή της μπάλας, με την Καμπή να ψάχνει την κόντρα. Στο 55ο λεπτό, δυνατό σουτ του Φελέκη έξω από την περιοχή, έδιωξε ο Αλεξίου, ενώ στο 65' νέα φάση για το Κλειδί, με την κεφαλιά του Χάρου να περνά λίγο άουτ. Στο 71ο λεπτό, ήταν σειρά των γηπεδούχων να απειλήσουν, με το σουτ του Σταμάτη ωστόσο, να φεύγει εκτός εστίας. Στο 88ο λεπτό, και ενώ όλα έδειχναν πως οδεύουμε προς ισοπαλία, ήρθε το γκολ που έκρινε το ματς, όταν ο Χάρος βρήκε το Στέφανο Δήμο, και εκείνος αφού απέφυγε τον αντίπαλό του, σούταρε δυνατά και νίκησε τον Αλεξίου, διαμορφώνοντας το τελικό 0-1, μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς από τους φιλοξενούμενους.

Διαιτητής : Σιατής Κωνσταντίνος  Βοηθοί : Βατός Παναγιώτης - Πολύζος Κωνσταντίνος

ΑΕ Καμπής (Μπαλάφας) : Αλεξίου, Στέργιος (86' Πλακιάς), Στούπας, Ντούπης, Μπέτσας, Λύτος, Βλάρας (54' Τσάκαλος), Κίτσιος, Μουστακλής, Δόσης (73' Κίτσιος Α.), Σταμάτης (79' Σαραντάρης)

ΑΟ Κλειδίου (Μανιφάβας Αχ.) : Λιόλιος, Χάρος, Μανιφάβας Β., Μανιφάβας Στ., Πέτσας, Δήμος Π. (86' Μπαλαδήμας), Φελέκης, Βασιλάκης, Δήμος Στ., Ρούσσας, Δήμητσας (79' Τσιγαρίδας)