Πρώτη νίκη για την ΑΕ Ραδοβυζίων με διπλό στην Αγ. Παρασκευή

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα κατέκτησε η ΑΕ Ραδοβυζίων, και μάλιστα εκτός έδρας απέναντι στην αήττητη και με μηδέν παθητικό μέχρι πριν τον αγώνα, Ολυμπιάδα Αγ. Παρασκευής.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους καθώς πέτυχαν δύο γρήγορα γκολ. Ο Κατσαρός με δύο σουτ στο 3ο και στο 7ο λεπτό έβαλε μπροστά την ομάδα του με 0-2. Η Ολυμπιάδα μπήκε γρήγορα όμως στο παιχνίδι, καθώς στο 12ο λεπτό κέρδισε πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο Σταμούλης. Ο Τζιμ Τζελιλάϊ ευστόχησε από τα 11 βήματα μειώνοντας προσωρινά σε 1-2. Στο 28' ήταν η σειρά της ΑΕ Ραδοβυζίων να κερδίσει πέναλτι σε μαρκάρισμα του Λιώλη στον Φελέκη. Ο Πάνος Δήμος από την άσπρη βούλα ήταν και αυτός εύστοχος, σημειώνοντας το 1-3. Οι φιλοξενούμενοι δεν τα παράτησαν και πριν το τέλος του α' ημιχρόνου μείωσαν εκ νέου στο γκολ. Στο 42΄ ο Μπέκιος με μία σέντρα-σουτ από μακρινή απόσταση είδε τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Πέτσα για το 2-3. Αν και στο πρώτο μέρος σημειώθηκαν 5 τέρματα, στην επανάληψη καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο γκολ, με τους φιλοξενούμενους να πανηγυρίζουν τελικά την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Διαιτητής: Κωστούλας Αριστοτέλης  Βοηθοί: Δημητρόπουλος Γιάννης - Στούπας Χρήστος

Ολυμπίας Αγ. Παρασκευής (Πάνου): Λάμπρου, Λεκάνης (46' Ρώϊμπας), Μπέκιος, Παχούλας, Λιώλης, Ντάνατ, Τζελιλάϊ Λ., Βέτσιος, Πανής (58' Σταμούλης), Τζελιλάϊ Τζ., Κούσης (72' Ντασκαγιάννης)

ΑΕ Ραδοβυζίων (Γεωργίου): Πέτσας, Τσούλος, Μακρής, Σταμούλης, Τριαντάφυλλος (88' Καμζέλης), Φελέκης, Φλώρος, Βαρδής, Παππάς, Κατσαρός (90' Δήμος), Δήμος