Πρωταθλήτρια ομάδα στο ποδόσφαιρο το 1ο Λύκειο

Σε ένα παιχνίδι που δεν είχε τίποτα να ζηλέψει από έναν αγώνα Α' ΕΠΣΑ, το 1ο ΓΕΛ χάρη σε δύο γκολ στα τελευταία λεπτά, επικράτησε του 2ου ΓΕΛ με 2-0.

Σε ένα δυνατό παιχνίδι, που δεν είχε να ζηλέψει τίποτα από έναν αντρικό αγώνα ποδοσφαίρου Α' κατηγορίας, δείγμα του ότι το ποδόσφαιρο στην πόλη είναι σε καλό δρόμο, το 1ο ΓΕΛ κατάφερε με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά να πάρει τη νίκη στις λεπτομέρειες, από το 2ο ΓΕΛ, καθώς και τον τίτλο του Πρωταθλητή που έχασε πέρσι στον τελικό από το ΓΕΛ Κομποτίου. Οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες να φτάσουν νωρίτερα στο γκολ, με το 1ο να απειλεί με πλασέ του Κότσιαλου που μπλόκαρε ο Τσαούσης, ενώ το 2ο ΓΕΛ είχε με τη σειρά του ευκαιρίες, με τον Κώτση να μην πλασάρει καλά από καλή θέση στο πρώτο μέρος, και τον Καραγιάννη να βγάζει δύσκολα, ωραίο φάουλ του Μαργώνη στο 55'. Τα γκολ του αγώνα ήρθαν στο τελευταίο πεντάλεπτο, με το Ρίζο να γράφει το 1-0 από κοντά, και το Ροβίνα το 2-0, στο τελευταίο λεπτό του ματς. Παρά την ένταση του αγώνα, οι ποδοσφαιριστές χάρισαν ωραίες εικόνες στο τέλος του ματς, με νικητές και ηττημένους να γίνονται μια "αγκαλιά".

2ο ΓΕΛ : Τσαούσης, Παπαγιάννης, Κακοχρήστος, Ρίζος, Σίμος, Χρήστου, Μαργώνης, Μανιώτης, Κώτσης, Γρηγορίου, Γεώργος
Τσαμπάς, Μάνδαλος, Γεωργακόπουλος, Λάκκας, Ντουχανιάρης

1ο ΓΕΛ : Καραγιάννης, Τσίρκας, Μάρκος, Νούτσος, Καλαμπόκης, Κότσιαλος, Ρίζος, Ροβίνας, Μέγας, Θεοδώρου, Βάσιος