Πρόκριση για τον Ηρόδοτο

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου προκρίθηκε ο Ηρόδοτος, που επικράτησε στις λεπτομέρειες της Προοδευτικής με 1-0.

Την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου εξασφάλισε ο Ηρόδοτος Καλογερικού, επικρατώντας στην έδρα του της Προοδευτικής Γραμμενίτσας, με 1-0, σκορ με το οποίο είχε επικρατήσει στο ίδιο γήπεδο σε φιλικό ματς. Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο ματς, πατώντας πιο εύκολα στην αντίπαλη περιοχή, η πιο κλασική ευκαιρία ωστόσο του πρώτου μέρους ανήκε στους φιλοξενούμενους, με το Δημητρίου, να βρίσκεται σε θέση τετ α τετ, όμως την μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι. Ο ίδιος παίχτης λίγο πριν είχε κεφαλιά από καλή θέση ψηλά άουτ.

Στην επανάληψη ο Ηρόδοτος ευτύχησε να πετύχει το γκολ που έμελλε να κρίνει το ματς, με το Γεροκώστα, με το "μυτάκι" από το ύψος της περιοχής να γράφει το 1-0. Η Προοδευτική αντέδρασε και προσπάθησε χωρίς όμως αποτέλεσμα να βρει το γκολ της ισοφάρισης, με τους γηπεδούχους να φεύγουν επικίνδυνα στην κόντρα με του Γεωργίου και Ευαγγέλου, με το σκορ ωστόσο να παραμένει μέχρι τέλους στα επίπεδα του 1-0.

Διαιτητής : Κωστούλας Αριστοτέλης  Βοηθοί : Μάνος Δημήτρης - Τράμπας Θωμάς

Ηρόδοτος Καλογερικού (Γεωργίου) : Οικονόμου, Χουλιάρας Α., Χουλιάρας Ν., Παναγιώτου, Hebeja, Γιώτης, Ρώσσιος, Γεωργίου, Παύλου, Γεροκώστας, Γκαναβίας
έπαιξαν και οι : Παππάς, Ευαγγέλου

Προοδευτική Γραμμενίτσας (Καρατζιάς) : Βάσιος, Κακιώνης, Ζίου, Βαλίλης, ΚαυκιΆς, Τζούκας, Ρίζος, Θάνος, Δημητρίου, Νάτσιος Σπ., Τσιγαρίδας
έπαιξαν και οι : Κάτσινος, Σκορίλας, Πανέτας Α.