Προηγείται στο πρώτο μισό η ΑΕΞ

Με 0-1 προηγείται στο πρώτο μισό η ΑΕΞ επί της Νίκης Καλαμιάς, σε ματς που διεκόπη στην ανάπαυλα λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου.

Ένα ημίχρονο αγωνίστηκαν στο γήπεδο της Νίκης, η γηπεδούχος με την ΑΕΞ, όπως ακριβώς και η Φλωριάδα με το Νεοχώρι. Όπως διακρίνεται και στη φωτογραφία το γήπεδο μετατράπηκε σε βούρκο, με την μπάλα να είναι αδύνατο να κυλήσει και το ματς να διακόπτεται. Μέχρι εκείνο το χρονικό σημείο, οι κορυφαίες στιγμές που είχε να επιδείξει το ματς ήταν το γκολ του Ξηροβουνίου με το οποίο και προηγείται, το οποίο σημειώθηκε στο 10' από το Νίκου με πλασέ, έπειτα από μπαλιά του Δόση, καθώς και η αποβολή του Γιαννούλη με δεύτερη κίτρινη στο 33ο λεπτό, εξαιτίας της οποίας η ΑΕΞ θα αγωνιστεί στο υπόλοιπο του παιχνιδιού με παίκτη λιγότερο. Το δεύτερο μέρος θα διεξαχθεί ανάλογα με την απόφαση που θα ληφθεί από την ΕΠΣ.