Διακοπή στο ημίχρονο στο Φλωριάδα-Νεοχώρι

Στο ημίχρονο διεκόπη η αναμέτρηση της Φλωριάδας με τον Αχιλλέα Νεοχωρίου, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 2-1.

Δεν ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στη Φλωριάδα και τον Αχιλλέα Νεοχωρίου, καθώς στο ημίχρονο του αγώνα, η ομίχλη που ήδη είχε κάνει την εμφάνισή της, δυσκολεύοντας τις προσπάθειες των παικτών, "έκατσε" πάνω από το γήπεδο, καθιστώντας τη συνέχιση του αγώνα αδύνατη και οδηγώντας το διαιτητή Νίκου στην απόφαση να διακόψει το ματς. Μέχρι εκείνη τη στιγμή, οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στον αγωνιστικό χώρο, και απείλησαν μόλις στο 3' με το Μήτσιο να νικιέται από τον αντίπαλο γκολκίπερ από καλή θέση. Η Φλωριάδα συνέχισε να δημιουργεί ευκαιρίες, και έφτασε στο 1-0, στο 20' όταν από πάσα του Τσίρου, ο Μήτσιος γύρισε ωραία το σώμα του και μοίρασε στο Μαργαρίτη, που με ξερό σουτ από το ύψος της περιοχής, κάρφωσε την μπάλα στα δίχτυα. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να δημιουργούν ευκαιρίες με στρωτό ποδόσφαιρο, και στο 30', ο Μήτσιος μοίρασε ωραία πλάγια στο Σπύρου, που με τη σειρά του έκανε πολύ ωραία παράλληλη μπαλιά, βρίσκοντας τον Τσίρο στην πλάτη της άμυνας, που πλάσαρε με τη μία, για το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι, αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με δύο γκολ, κατάφεραν να ξαναμπούν στο ματς, όταν από βαθιά μπαλιά και κακή εκτίμηση της άμυνας της Φλωριάδας, ο Κωσταδήμας βγήκε μόνος απέναντι από τον Μπίζα, και τον πλάσαρε για το 2-1. Το 45λεπτο έληξε και οι δύο ομάδες αναμένεται να διασταυρώσουν τα ξίφη τους, λογικά την προσεχή Τετάρτη για το δεύτερο μέρος.