Ποιος θα σταματήσει το Σκουφά;

Δε σταματιέται με τίποτα ο Σκουφάς, που πέρασε επιβλητικά και από το Νεοχώρι με σκορ 0-5.

Ο Σκουφάς μπήκε δυνατά στο ματς και απείλησε μόλις στο 5ο λεπτό, όταν ο Μαγκάκης, που επέστρεψε από τη Ρόδο και θα ενισχύσει την ομάδα του, σούταρε άστοχα από πάσα του Τσαρακλημάνη. Στο 10' ήρθε η πρώτη μεγάλη φάση του ματς, με τον Κατσιούλη να νικιέται από τον Κόπανο σε φάση τετ α τετ. Ο Αχιλλέας προσπάθησε με κάποιες στημένες φάσεις να επιτεθεί, όμως αυτές πέρασαν ανεκμετάλλευτες. Στο 15' νέα φάση για το Σκουφά, με το Χρηστογιάννη να εκτελεί φάουλ, και τον Κόπανο να βγάζει και πάλι εντυπωσιακά την μπάλα σε κόρνερ, από το οποίο επωφελήθηκε ο Δάρδας, πλασάροντας όμως άστοχα. Ο Σκουφάς είχε νέα ευκαιρία στο 33', με τον Τσαρακληάνη να σπάει στον Κατσιούλη, όμως τον Κόπανο να αποκρούει για τρίτη φορά εντυπωσιακά, κρατώντας το "μηδέν" για την ομάδα του. Τελικά, το γκολ ήρθε για το Σκουφά στο 36', όταν ο Κατσιούλης γύρισε στο Χούσο, κι αυτός με ωραίο διαγώνιο σουτ έγραψε το 0-1. Δύο λεπτά μετά, λίγο έλειψε να έχουμε το 0-2, όμως το πλασέ του Δάρδα, αποσόβησε λίγο πριν καταλήξει στα δίχτυα ο Σκάρας. Στο 40ο λεπτό, σουτ του Χούσου σταμάτησε για ακόμα μία φορά δύσκολα ο Κόπανος, κάτι που δε συνέβη όμως και στην επόμενη φάση, όταν σουτ του Χρηστογιάννη με πολλά φάλτσα μπέρδεψε τον Κόπανο που δεν μπόρεσε να μπλοκάρει, και ο Τσαρακλημάνης που καιροφυλακτούσε πλάσαρε από κοντά για το 0-2. Τελευταία φάση του ημιχρόνου, ένα φάουλ του Χρηστογιιάννη που έφυγε λίγο άουτ.

Στο δεύτερο μέρος, ο Σκουφάς τελείωσε το παιχνίδι νωρίς, με το Τάσο Δάρδα να σκοράρει με διαγώνιο σουτ στο 47', για το 0-3. Στο 66ο λεπτό, ο Χούσος με απευθείας εκτέλεση φάουλ, έγραψε το 0-4, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του. Ο Σκουφάς έμεινε στη συνέχεια με δέκα παίχτες, λόγω αποβολής του Χρηστογιάννη με απευθείας κόκκινη κάρτα για χτύπημα σε αντίπαλο, ενώ πριν το πέμπτο γκολ, έμεινε και με 9 ποδοσφαιριστές, λόγω νέας απευθείας κόκκινης, αυτή τη φορά στο Μαγκάκη για επικίνδυνο μαρκάρισμα. Αυτό δεν πτόησε το Σκουφά, που πέτυχε και πέμπτο γκολ, όταν ο Κολιογιάννης υπέπεσε σε πέναλτι στον Καζέλη, και ο ίδιος παίχτης που ανέλαβε την εκτέλεση σκόραρε με τη δεύτερη εκτέλεση για το 0-5. Στην πρώτη εκτέλεση ο Κόπανος νίκησε τον Καζέλη, όμως διετάχθη επανάληψη, και ο νεαρός παίχτης του Σκουφά, διαμόρφωσε το τελικό 0-5, με το Σκουφά, να μοιάζει ασταμάτητος στην κούρσα του Πρωταθλήματος.

Διαιτητής : Κουτσιαύτης Αριστομένης  Βοηθοί : Κούσουλας Γιώργος - Σιατής Κωνσταντίνος

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος) : Κόπανος, Cela, Γιαννούλης (66' Κίτσος), Τολιάκης (61' Φάκος), Σκάρας, Βούλγαρης, Νάτσιος (59' Νάτσιος Δ.), Παππάς, Πάνος, Κωσταδήμας, Κολιογιάννης

Σκουφάς Κομποτίου (Μαγκάκης) : Παπαχρήστος, Χρηστογιάννης, Καλπακούλας, Σχισμένος, Χούσος, Μπαλάτσας, Μαγκάκης, Δάρδας Τ., Τσαρακλημάνης, Δάρδας Αλ. (66' Τσιάπαλης), Κατσιούλης (69' Καζέλης)