Δεν τα κατάφερε απέναντι στην Κ21 του ΑΟ Αγρινίου ο Αχιλλέας

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Β' ΕΣΚΑΒΔΕ πέτυχε χθες το απόγευμα η νεανική ομάδα του ΑΟ Αγρινίου, απέναντι στον Αχιλλέα Νεοχωρίου.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Αχιλλέας φορτώθηκε με αρκετά φάουλ από τους διαιτητές του αγώνα που δεν άφησαν να παιχτεί μπάσκετ, με αποτέλεσμα οι νεαροί του ΑΟΑ να πάνε στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 40-26. Στην επανάληψη, η ομάδα του Νεοχωρίου με ένα επιμέρους σκορ 19-8 στο γ' δεκάλεπτο κατάφερε να μειώσει τη διαφορά στους 3 πόντους. Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως ο Αχιλλέας δεν ήταν το ίδιο εύστοχος, με αποτέλεσμα να μην γλιτώσει την ήττα με σκορ 64-55.

Διαιτητές: Γούργαρης - Γκότας

Δεκάλεπτα: 15-12, 40-26, 48-45, 64-55

ΑΟ Αγρινίου Κ21 (Σταμάτης): Καραγιώργος 11(1), Παπαδήμας, Στραβομύτης 2, Γκόντας, Πανταζής, Ντελόντσε, Σαπλαούρας 15, Σταμίρης 11, Παπαχρήστος 21(1), Ζάγκας 4

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Μεγαπάνος): Σκληβανίτης 11, Μπότσαρης 4, Τζαμούρας 5(1), Ρούσσας 2, Αρχιμανδρίτης 16(1), Γιαννάκης, Θεοδώρου 5(1), Σαπέρας, Σιατής 8(1), Μπαρκλέσης, Σιούτας 4